Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kraus postoupil jedenáctým výkonem, jeho čas ale budí pochyby

Sport

  19:38
VANCOUVER - Jeden z favoritů Tomáš Kraus postoupil do osmifinále premiérového olympijského závodu ve skikrosu jedenáctým časem z kvalifikace, ale jeho výsledný výkon provázejí spekulace. Zdeněk Šafář nástrahy náročné a dlouhé trati s mnoha skoky nezvládl a upadl. Z 33 závodníků tak nepostoupil pouze on.

Spokojený skikrosař Kraus. foto: ČTK

Kraus jízdu zvládl bezchybně, ale v cíli se u jeho jména rozsvítil pomalý výkon nad 1:14. Časomíra se však zjevně zastavila dávno pro jeho projetí cílem. To se kouči Vladimíru Augustovi nezdálo.

"Tak zavolal rozhodčím a ti to kosmeticky pravili," kroutil hlavou Kraus nad výsledným výkonem 1:13,75 sekundy. "Což je zvláštní, že si dovolí napsat něco, co potom opraví. Je to fakt divný, protože mám dojem, že se lidi mohou spolehnout na své oči," dodal.

Jel naplno, rozmanitá trať mu prý sedí. Trochu si jen přibrzdil v závěru, protože byl i kvůli zmrzlejší trati rychlejší a nechtěl riskovat nějaký extrémně dlouhý let. "Bylo potřeba najít míru přibrždění," uvedl.

S jízdou byl ale spokojený, mrzelo ho jen, že není na lepším místě. "Myslel jsem, že se do šestky zamíchám," uvedl. Už ale kvalifikaci pustil z hlavy a soustředí se na závod. "Už mě to teď nezajímá," prohlásil.

VANCOUVER ON-LINE

Šafář byl jediným nepostupujícím skikrosařem z kvalifikace. Po jednom ze skoků dopadl až na rovinu, do dalšího skoku se dostal v záklonu a let vzduchem už nezvládl. Dopadl na záda, ale odešel po svých, třebaže si nejspíš obnovil zranění paty.

Vyřazovací část je na programu od 21:15 SEČ. Po osmifinále budou další jízdy bezprostředně následovat, finále se pojede od 22:18.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická
Hardware technik a vývojář autonomních dronů

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická
Praha
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč