21. února 2015 13:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kraus reaguje na kritiku: Nejsem emoční dojič, video s pádem bylo nutné

Ondřej Bank klopí zrak při pohledu na děsivý pád, který mu ve své Show pouští... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Bank klopí zrak při pohledu na děsivý pád, který mu ve své Show pouští... | foto: repro: Youtube.com

PRAHA Moderátor populární talk show Jan Kraus se ohradil proti kritice, která ho vinila z necitlivého přístupu k hostu. „Že jsem dojil emoce přes mrtvoly? To odmítám,“ reagoval Kraus, který lyžaře Ondřeje Banka trápil videem z drsného pádu.

„Pan Křížek (redaktor serveru Lidovky.cz), vyhřeznul se svoji myšlenkou, že jsem trápil videem pana Banka, když jsem prý dojil emoce přes mrtvoly atd. Nejsem emoční dojič,“ napsal moderátor na svých webových stránkách.

ČTĚTE TAKÉ

Český lyžař byl hostem show ve středu. K červené pohovce dokráčel o berlích, tvář měl ještě plnou šrámů. Po karambolu, který utrpěl předminulý týden na MS v americkém Beaver Creeku, stále není úplně fit. V rozhovorech opakoval, že si hrůzostrašný okamžik ještě ze záznamu nepřehrál: „Zatím mi to nedělá dobře.“

V Krausově pořadu pak musel odvracet zrak, když moderátor pustil nahrávku na plazmové televizi. „Byla to pro rozhovor celkem nutná informace. Nelze totiž předpokládat, že každý televizní divák jeho poslední strašný pád viděl,“ vzkázal Kraus.

„Pan Bank je celkem odolný a pevný muž, žádný Křížek z Lidovek. Takže se sice na pád dívat nechtěl, ale zjevně citově opravdu nestrádal. Na celé události bylo ještě navíc pozoruhodné, jak dlouho trvalo, než se k poraněnému lyžaři vypravila pomoc, což bylo ze záznamu také patrné,“ je přesvědčený moderátor.

Lyžař Ondřej Bank, který se 8. února zranil při těžkém pádu v kombinačním...
Lyžař Ondřej Bank, který se 8. února zranil při těžkém pádu v kombinačním...
Lyžař Ondřej Bank, který se 8. února zranil při těžkém pádu v kombinačním...
Tohle ještě ustál. Jízda na hraně a často i za hranou rizika je však pro...
lsoLukáš Šonský