Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

‚Normálně nepiju, ale je čas na oslavu.‘ Krejčíková se Siniakovou si po výhře zajdou v Paříži na večeři

Objetí českých tenistek foto: ČTK

Paříž - Před osmi lety začala v Paříži šťastně deblová spolupráce tenistek Barbory Krejčíkové s Kateřinou Siniakovou a dnes jsou jedním z nejlepších párů světa. Na Roland Garros už přidaly do své sbírky druhý deblový titul a třetí grandslamový.
  15:56

Krejčíková navíc triumfem ve čtyřhře završila životní turnaj. Už v sobotu se radovala ze senzační premiérové výhry v grandslamovém finále dvouhry a zařadila se mezi legendy. „Sobota a neděle tohoto měsíce budou pro mě nezapomenutelné,“ řekla pětadvacetiletá hráčka.

Krejčíková se Siniakovou drží trofej.
Český deblový pár Krejčíková, Siniaková slaví s trofejí pro vítěze French Open

Vítězstvím ve dvouhře i čtyřhře na French Open navázala mimo jiné na krajanku Martinu Navrátilovou, Američanky Billie Jean Kingovou a Chris Evertovou či na Australanku Margaret Courtovou. „Ještě mi to nedochází, protože jsem neměla čas nic přečíst, s nikým se o tom pobavit, Přijde to později, až se podívám, které ostatní hráčky to vyhrály. Je to příjemné, mám radost, je to nádherné, nedá se to popsat. Je to zajímavý pocit a těším se, jak to bude dál.“

VIDEO: Skvělá Krejčíková má double. Se Siniakovou ovládla v Paříži také čtyřhru

Krejčíková hrála letos v Paříži dvouhru, čtyřhru i dva zápasy smíšené čtyřhry. Dohromady strávila na kurtu skoro čtyřiadvacet hodin. „Jsem unavená. Bolí mě nohy, ale vážné to není, jen jsem toho moc nahrála. Potřebuju zrelaxovat. Těším se na rodinu a své přátele,“ řekla.

Po vítězství ve finále dvouhry nemohla usnout a před duelem o titul ve čtyřhře se necítila dobře, „Asi nejhůř tady za celou dobu, ale dopadlo to dobře. Snad to na kurtu ani nevypadalo, že jsem se cítila blbě. Nechybovaly jsme, nedělala jsem zbytečný věci. Hrozně si toho cením,“ řekla.

Krejčíková za titul děkovala do nebe legendě Janě Novotné. Spolu trénovaly a pak trávily nejtěžší chvíle

Čtyřhru zvládla skvěle Siniaková. Až na několik dvojchyb na kurtu zářila. Především na síti trápila americko-polskou dvojici Bethanie Matteková-Sandsová, Iga Šwiateková. „Před zápasem jsem byla dost nervózní, ale pak se to povedlo a na síti mi tam spadlo skoro všechno. Nevím, jestli to byl můj nejlepší zápas, ale jsem šťastná, že máme trofej znovu,“ řekla Siniaková.

Po vítězství ve čtyřhře si zajdou v Paříži na večeři. „A dáme si skleničku šampaňského. Normálně nepiju, ale je čas na oslavu“ podotkla s úsměvem Krejčíková, která by se měla po krátké zastávce doma znovu objevit ve hře na turnaji na trávě v Bad Homburgu, který startuje 20. června.

Chci zůstat sama sebou a plnit si další sny, říká po vítězství na Roland Garros Krejčíková

Siniaková zavzpomínala, že právě v Paříži začala v roce 2013 jejich spolupráce v soutěži juniorek. „Bylo to štěstí, ani jedna z nás neměla parťačku, tak jsem se daly dohromady,“ vyprávěla. Tehdy juniorku French Open s Krejčíkovou vyhrály a následně i ve Wimbledonu a na US Open. „Od té doby jsme spolu a daří se nám,“ poukázala Siniaková na dvě grandslamová vítězství s Krejčíkovou na Roland Garros (i v roce 2018) a ve Wimbledonu 2018. „Jsem nadšená, že máme další titul, a doufám, že před sebou máme zářnou budoucnost,“ přála si Krejčíková.

Další úspěch by si rády zopakovaly začátkem července na londýnské trávě a hodně se od nich bude očekávat na olympiádě v Tokiu. „Bude to náročné, budeme makat, aby se co nejvíc zadařilo, a uvidí se na místě, jak nám to bude sedět,“ řekla Krejčíková opatrně. „Budeme se snažit hrát jako tým, co nejlépe a budeme chtít mít zlatou medaili,“ dodala Siniaková konkrétněji.

Autor:

Prodej louky 25 000 m2
Prodej louky 25 000 m2

Horní Planá - Hodňov, okres Český Krumlov
3 800 000 Kč