15. května 2018 11:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kubánští boxerští tanečníci opět v Česku, zúčastní se prestižní Grand Prix v Ústí

Kubánští boxeři se v Praze představili loni v listopadu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kubánští boxeři se v Praze představili loni v listopadu. | foto: Yan Renelt, MAFRA

Ústí nad Labem Hlavními hvězdami Velké ceny Ústí nad Labem v boxu budou po šesti letech opět reprezentanti Kuby. Zástupci světové velmoci se představí v pěti z deseti vypsaných kategorií. Blížící se 49. ročník turnaje se v ústecké hale Sluneta uskuteční od 23. do 26. května.

„To je skvělé, spolu s velvyslanectvím jsme jejich přílet vyřešili a už máme i všechna jména. Fanoušci se mají na co těšit. Grand Prix s Kubou, nebo bez ní, to je velký rozdíl,“ uvedl prezident České boxerské asociace Svatopluk Žáček na webu czechboxing.cz.

Vedle kubánských boxerů, kteří se loni v listopadu v Praze utkali s výběrem Evropy, se v Ústí nad Labem tradičně představí řada dalších výprav. „Potvrzeno máme Rusko, Německo, Rakousko, Estonsko, Řecko, Slovensko nebo Srbsko,“ řekl Žáček. Poprvé se turnaje zúčastní zástupci Nigérie, Nepálu, Turkmenistánu nebo Jordánska.

Chybět nebude ani kompletní česká špička. Součástí reprezentace by měla být i dlouholetá jednička Zdeněk Chládek, který měl v minulých měsících zdravotní problémy.

ČTK