Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Kulhavý si při oslavách zlaté medaile zlomil lopatou prst

Sport

  17:35
PRAHA - Zlomeninou prstu na noze skončily pro bikera Jaroslava Kulhavého úterní oslavy olympijského triumfu v rodném Ústí nad Orlicí. Prst si podle vlastních slov sám zlomil lopatou. Nohu už však dostane jak do cyklistické tretry, tak i do společenské obuvi. Zranění tak neohrožuje jeho návštěvu u prezidenta Václava Klause, jenž medailisty z her v Londýně přijme ve čtvrtek.

Jaroslav Kulhavý se zlatou olympijskou medailí. foto: ČTK

Kulhavý si na dnešní tiskové konferenci v Praze pochvaloval, že se byl hned druhý den po pondělním večerním příletu z britské metropole projet na kole, jak si předsevzal. "Bylo to perfektní, když se člověk mohl projet s čistou hlavou a přitom nemusel nic," pochvaloval si Kulhavý.

Ve středu už však na kolo nemohl. "Protože už v úterý večer jsem si zlomil prst na noze...lopatou," přiznal se s úsměvem Kulhavý ke zlomenině prostředníčku.

K úrazu přišel v záplavě oslav, prý již v nějakém pokročilejším stadiu. Při jeho přivítání v rodném městě mu totiž lidé nosili dárky, které by se hodily při stavbě domu. Díky tomu se Kulhavému sešlo pět lopat nastříkaných do české trikolóry.

"Pak jsme všichni skandovali a fandili, lopatami jsme mlátili o zem, abychom udělali co největší bordel a bylo nás co nejvíc slyšet. Nějak jsem ale asi nesehrál úplně pohyby, o ten centimetr to nevyšlo a bylo to," popsal Kulhavý.

O zlomenině nevěděl

Úspěšný olympionik o zranění nejdříve neměl vůbec tušení. "Domů jsem dojel snad dokonce i na kole a vezl přitom někoho na rámu, ale ráno jsem se probudil a už cesta ze schodů byla nepříjemná. Hlavně ta barva vypadala blbě, měl jsem to modrý jak šmoula," přirovnal Kulhavý. "Přítelkyně mi hned říkala, ať si to jdu nechat rozříznout, protože mi to jinak praskne, jak byl prst napuchlej. Ale je to v pohodě," ujistil.

Ve čtvrtek už to byl ale zase zkusit na kole, dostal se do tretry a už to bylo lepší. "Mám to zafixované a je to den ode dne lepší. Jen mě dojížděli nějací 'hobíci', tak jsem jim musel ujet a při tom to docela bolelo," připustil. "Zkusil jsem dnes i lakýrky, u kterých to bylo úplně nejhorší, ale do toho čtvrtka je ještě času dost, takže to nebude problém," věří Kulhavý.

Už po olympijském závodě si říkal, že musí jako vykoupení za olympijské zlato přijít něco špatného. "Když je to ten prst, tak to vyšlo ještě dobře," konstatoval Kulhavý.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý v cílové rovince

Gratulační smsky nepočítal. "Původně mi ani po závodě nešel telefon a musel jsem v něm rovnou vyměnit kartu, jak byl zahlcenej. Bylo toho hodně, stejně tak i rozdaných podpisů." Zatímco jeho trenér Viktor Zapletal zůstával před závodem i v jeho průběhu v klidu, neboť věděl, že jeho svěřenec je skvěle připravený, ostatní, kteří závod sledovali, prožívali dramatický závěr po svém. A Kulhavý se zpětně dozvěděl, že ne vždy šlo jen o zvýšený adrenalin.

"Kolega chtěl podepsat fotku, že to má pro klienta, a když viděl ten závěr, tak dostal lehký infarkt a museli ho odvézt do nemocnice. Takže jsem posílal pohledy už rovnou do nemocnice a je snad v pořádku," připomněl Kulhavý.

I nadále počítá s účastí na zářijovém mistrovství světa, ale přípravě už nebude podřizovat zdaleka tolik jako olympijskému závodu. "Když jsem říkal loni, že letos se počítá jen jeden závod, maximálně dva, tak jsem si mistrovství světa nechával tak trochu do zálohy, protože jsem věděl, že ta trať mi tam vyhovuje o dost více než Londýn. Teď ten 'záložní' závod můžu jet v klidu a jako takový bonus," uvedl Kulhavý.

Sám tuší, že díky olympijskému zlatu a s ním spojenými povinnostmi času na přípravu příliš nebude. "Ale věřím, že za ten měsíc se toho snad tolik pokazit nemůže a nebudu tam dělat ostudu někde na 30. místě," uzavřel Kulhavý.

Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...