7. července 2011 10:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová na Hradě: Snad obhájím, řekla Klausovi

Václav Klaus a Petra Kvitová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus a Petra Kvitová | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Tenistka Petra Kvitová doufá, že v budoucnosti získá další wimbledonský talíř. Čerstvá vítězka slavného turnaje na trávě v londýnském All England Clubu to řekla při dnešním přijetí u prezidenta republiky Václava Klause na Pražském hradě, které pro ni bylo velkou ctí a ráda by si ho zopakovala.

Jednadvacetiletá Kvitová dala prezidentovi jednu ze svých raket a velkou fotografii se zlatým talířem, trofejí pro wimbledonskou vítězku. "To je ten slavný talíř? Krásný. Kolikrát ho ještě budete mít v rukách?" ptal se prezident při krátkém setkání české hvězdy. "Snad víckrát než jen jednou," odvětila mu s úsměvem Kvitová.

Klaus si jako velký tenisový fanoušek její sobotní finále s Ruskou Marií Šarapovovou nenechal ujít. "Málem jsem nedýchal. Lákali mě, abych přijel, a když jsem to viděl, tak jsem strašně litoval, že jsem tam nebyl," řekla hlava státu.

Čtěte také

Kvitová si pozvání od prezidenta moc vážila. "Je čest, že mě pozval hned po Wimbledonu, a doufám, že to nebylo naposledy. Bylo to příjemné," řekla Kvitová při odchodu. S Klausem se v soukromí bavili převážně o tenisu. "O tom, jak to sledoval a jaký úder jsem kde zkazila. To si pamatuje," smála se světová sedmička.

Na Pražský hrad přijela Kvitová ve společnosti manažera Miroslava Černoška a při vystupování na druhém nádvoří si ji hned fotili asijští návštěvníci hradu. Na setkání s prezidentem se oblékla do bílých šatů nad kolena a z Prahy pak hned zamířila na karlovarský filmový festival.

"Máme štěstí, že letíme. Je to nabité, ale to k tomu patří," řekla Kvitová, kterou čekala i autogramiáda v Nike a další rozhovory. Z velkého zájmu podle svých slov ale 'nezešílela'. "Ještě ne, ještě to jde. Měla jsem dva dny volno s rodinou, to jsem si užila a teď to zvládnu," ujistila.

V pátek čeká Kvitovou oslava v rodném Fulneku. Tam bude u rodičů na čestném místě i replika wimbledonského talíře. "Taťka ho někam vystaví," řekla. Po společenských akcích se Kvitová vrátí příští týden do 'práce'. Společně s kondičním trenérem Josefem Ivankem absolvuje soustředění na tradičním místě ve Vysokých Tatrách, aby se připravila na americké turnaje na betonu. "Tam se zase začnu věnovat tenisu a pak asi budu hrát v Torontu, jak říkal trenér," dodala Kvitová.

ČTK