7. července 2011 9:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová na roztrhání. Během oslav navštívila prezidenta

Petra Kvitová na večeři šampionů s Novakem Djokovičem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová na večeři šampionů s Novakem Djokovičem. | foto: Reuters

PRAHA Dny plné příjemných starostí zažívá Petra Kvitová poté, co se stala překvapivou vítězkou Wimbledonu. V neděli večer se zúčastnila tradiční večeře šampionů. Po boku vítěze mužské části londýnského grandslamu Novaka Djokoviče rozdávala česká tenistka plaché úsměvy.

"Netěšila jsem se, ale nakonec to byl úžasný zážitek. Ráda si to někdy zopakuji. Lidé byli speciální a udělali krásnou večeři," vyprávěla Kvitová, když se v úterý vrátila domů.

Na zasloužený odpočinek po zatím největším úspěchu kariéry si však musí jednadvacetiletá blondýnka ještě pár dní počkat. Už dnes si potřásla rukou s prezidentem republiky Václavem Klausem na Pražském hradě. Poté si udělá krátkou zastávku na karlovarském filmovém festivalu a nakonec v pátek ukáže zlatý talíř ve Fulneku, kde vyrůstala a momentálně žije.

Město jí udělí čestné občanství, které tam dosud dostal jen pedagog Jan Amos Komenský. Kvitová si na podobné společenské akce nepotrpí a snáší je se zaťatými zuby. "Vyhrát Wimbledon je pořád těžší. Kdyby se mi to nepovedlo, tak tyhle věci okolo nezažiju. Tenis je na prvním místě a vždycky zůstane," zůstala skromná hráčka, která ve světovém žebříčku poskočila na sedmé místo.

Londýnským triumfem navíc markantně stoupla její marketingová cena. Velké společnosti se teď předhánějí, aby pro své reklamní aktivity získaly právě tvář Kvitové. "Marketingový potenciál Petry se přehoupne do osmimístných čísel," prozradil ČTK Miroslav Černošek, jehož společnost tenistku zastupuje a nárokuje si část jejích zisků z uzavřených kontraktů i turnajových odměn.

Už v Londýně se setkal s generálním ředitelem energetické společnosti ČEZ Martinem Romanem a dohodl se na smlouvě. "Je vidět, že i silné české firmy vnímají její potenciál," dodal Černošek.