Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Kvitová odletěla do Austrálie na Hopmanův pohár

Sport

  16:35
PRAHA - Tenistka Petra Kvitová v úterý nabrala směr Austrálie, kde zahájí na Hopmanově poháru v Perthu novou sezonu. Wimbledonská vítězka a druhá hráčka světa doufá, že je připravena čelit tlaku a obhajovat získané pozice.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: ČTK

"Obhajovat je těžší, ale víceméně jsem psychicky připravená, že se nemusí všechno podařit," řekla Kvitová při vyhlášení ankety Sportovec roku 2011, na kterém dostala vítěznou korunu. "Jsem ráda za to, co se mi stalo minulou sezonu," připomněla si především triumfy ve Wimbledonu, na Turnaji mistryň nebo s týmem ve Fed Cupu.

Kvůli startu na Hopmanově poháru přijde Kvitová v žebříčku WTA o body za výhru v Brisbane. "Já chci zvedat hlavně kvalitu svého tenisu, body nepočítám," řekla Kvitová a zopakovala, že se neupíná k postu světové jedničky.

Začne 2. ledna proti Bulharce Pironkovové

Turnajový program už má stanovený až do letních olympijských her v Londýně, které se uskuteční krátce po Wimbledonu rovněž na trávě. "Nijak zvlášť se skladba neliší od uplynulé sezony," řekla Kvitová a vysypala ze sebe, že po Hopmanově poháru pojede do Sydney, pak na Australian Open a následovat bude Fed Cup v Německu. "Pokud budu nominovaná," vtipkovala a dodala, že nebude obhajovat titul v Paříži.

Z pohledu hráčky z první světové trojky má rodačka z Fulneku povinné velké turnaje v Dauhá, Dubaji a po krátkém volnu tradiční americké podniky v Indian Wells a Miami. "A pak je už antuka. To jsem si to zapamatovala docela dobře," řekla.

Kvitová zamířila k "protinožcům" pod dohledem kouče Davida Kotyzy a kondičního trenéra Jozefa Ivanka. Ke sportovnímu oblečení musela navíc přibalit i společenské šaty, jelikož bude jako světová dvojka častěji zvána na různé sponzorské akce. "Do jednoho kufru se mi to vejde, beru dvoje šaty a jedny boty," prozradila.

Se sponzorskými akcemi a rozhovory, které musí absolvovat v rámci podpory ženské organizace WTA, si už hlavu nedělá. "Už jsem trochu začala po Wimbledonu. Věřím, že jsem si zvykla," řekla Kvitová. První zápas v sezoně Kvitová odehraje 2. ledna a její soupeřkou by v duelu proti Bulharsku měla být Cvetana Pironkovová, 46. hráčka žebříčku WTA.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...