Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Kvitová titul v Petrohradu neobhájí. Ve čtvrtfinále uhrála proti Vekičové jen pět gemů

14:20
PETROHRAD - Světová dvojka Petra Kvitová svůj loňský triumf z turnaje v Petrohradu neobhájí. Finalistka Australian Open nestačila ve čtvrtfinále na Chorvatku Donnu Vekičovou, které podlehla 4:6 a 1:6.

Petra Kvitová foto: ČTK/AP

Ani tenista Murray sám sobě nevěří. Jeho poslední nadějí je čtyřicátník Bob

Turnajová jednička působila ve čtvrtfináleunaveně a po chybách Chorvatce podlehla 4:6 a 1:6.

Kvitová v duelu s osmou nasazenou Vekičovou pětkrát přišla o podání a její údery neměly obvyklou razanci.

V hodinu a třiadvacet minut dlouhém utkání zahrála dvacet vítězných míčů a udělala více než dvakrát tolik nevynucených chyb.

Chorvatská tenistka Donna Vekičová si na Wimbledonu 2018 zahraje minimálně...
Petra Kvitová po jednom ze svých zkažených úderů

V prvním vyrovnaném setu rozhodla ztráta podání Kvitové na 4:5. Ještě vybojovala brejkbol zpět, ale Vekičová ho za pomoci zkrácení odvrátila a set dopodávala. Ve druhé sadě Kvitová od stavu 1:0 prohrála šest gamů po sobě.

Vekičová výhrou nad Kvitovou získala poprvé v kariéře skalp světové dvojky. Její příští soupeřkou bude Darja Kasatkinová, nebo Vera Zvonarevová.

Večerní parťák na koupací rituál: Vyhrajte balíček od sebamed Baby

Přebalit, vykoupat, umýt hlavu, pořádně promazat celé tělíčko... Skvělým parťákem pro takový večerní rituál je sebamed Baby. Sháníte-li jednoho...