Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ledecká si musí na svoji chvíli slávy počkat. Kvůli počasí byl na MS zrušený obří slalom

Sport

  10:52aktualizováno  14:52
SIERRA NEVADA - Kvůli sněžení a hlavně silnému větru se dnes neuskutečnil paralelní obří slalom snowboardistů na mistrovství světa v Sierra Nevadě. Mezinárodní federace FIS a španělští organizátoři přeložili závod, ve kterém je žhavou kandidátkou na zisk medaile Ester Ledecká, na čtvrtek, ještě dnes večer by se o podobě programu mělo jednat na trenérské schůzi.

Ester Ledecká foto: ČTK/AP

Ledecká patří v paralelních disciplínách k největším favoritkám. Už ve středu se má počasí zlepšit a v plánu je paralelní slalom, v kterém bude česká hvězda obhajovat předloňský titul z Kreischbergu. Start kvalifikace byl posunut až na 13:00 a vyřazovací závody začnou v 16:00.

Obří slalom, jediná olympijská disciplína pro hry v Pchjongčchangu 2018, by měl ve čtvrtek začít v 9:00 kvalifikací a závod by se měl jet od 13:00.

„Nám zatím nic od FIS nepřišlo. Budeme čekat na trenérskou schůzi v půl sedmé večer, kde se vše dozvíme. Řeší se vše a všechno je strašně komplikované. Doufám, že z toho vypadne rozumné řešení,“ řekl servisman Petr Kouřil, který byl s italským trenérem Ledecké Erichem Pramsohlerem na setkání týmů.

„Hlavně doufáme, že se uklidní počasí a odjede se slalomový závod,“ přál si Kouřil. Pokud by se slalom ve středu neuskutečnil, řešilo by se, jestli se ve čtvrtek pojede slalom, nebo obří slalom. „Všechny indicie nasvědčují, že by se jel obřák. Je to olympijská disciplína a příprava v příští sezoně k tomu bude směřovat. A mistrovství světa je i dobrý test, protože to je úplně jiný závod než Světový pohár,“ dodal Kouřil.

Ve španělském středisku panovalo minulý týden slunečné počasí, ale už v pondělí začalo lehce sněžit. Od té doby napadlo za den a půl dvacet centimetrů sněhu. Dnes se k tomu přidal ostrý vítr, který sílil, a závod se kvůli tomu nemohl odjet.

Pořadatelé nejprve odložili kvalifikaci, která měla začít v 9:00, na poledne, ale počasí se horšilo a o hodinu a půl později závod zrušili. „V první řadě zavládlo zklamání,“ řekl Viktor Valta, manažer Ledecké ze společnosti Sport Invest.

Ledecká ráno vstávala v 5:50, aby byla včas na kopci. „Projela prohlídku, ale pak závodnice čekaly v prostoru pod cílem, kde v předchozích dnech měly zázemí a třeba jídlo. Odtud pak musely odejít, protože to byl prostor, kde se parkují sedačky z lanovky. Přesunuly se do hospody a v deset byl závod zrušen,“ řekl Valta.

Fyzioterapeut Ledecké Jakub Marek uvedl, že hlavním problémem byl silný vítr. „Zažil jsem toho dost, ale tohle bylo hodně divoký. Když jsem sjížděl od vleku na start trati, tak foukalo tak, že to tři holky na prknech sfouklo dva metry bokem,“ popsal Marek.

Ledecká tak měla volnější den. „Uděláme kratší cvičení, trošku si odpočine. Nějaké napětí tam bylo, ale ne tak strašné jako při závodu,“ řekl Marek.

Autor:

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...