Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Legendární Pljuščenko rozšiřuje svůj tým, přešla k němu mistryně Evropy Kostorná

Aljona Kostorná během volného programu. foto: ČTK

Moskva - Mistryně Evropy Aljona Kostorná je další krasobruslařskou hvězdou, která opustila skupinu aktuálně nejúspěšnější ženské trenérky Eteri Tutberidzeové a přešla k Jevgeniji Pljuščenkovi. Šestnáctiletá Ruska se odhodlala ke stejnému kroku jako dvojnásobná juniorská mistryně světa a bronzová medailistka z ME Alexandra Trusovová, jež stejným směrem zamířila v květnu.
  10:06

Tutberidzeové z medailistek z lednového kontinentálního šampionátu ve Štýrském Hradci zbyla jen Anna Ščerbakovová. Podle trenérky se Kostorná až do poloviny července připravovala na novou sezonu, ale pak začala dávat najevo nespokojenost a ohlásila odchod.

Podobně jako její předchůdkyně nechtěla trénovat společně s některými kolegyněmi, z nichž se staly konkurentky. „Kdysi odmítala Julia Lipnická chodit na led s Jevgenijí Medveděvovou. Pak odmítala Medveděvová bruslit s Alinou Zagitovovou. A teď jsme od Aljony dostali celý seznam ‚nežádoucích‘ dívek,“ vylíčila Tutberidzeová na instagramu problémy ve své mimořádně kvalitní tréninkové skupině. Na metodách svého týmu ale nehodlá nic měnit. „Děláme všechno správně,“ poznamenala.

Aljona Kostorná se zlatou medailí.

Kostorná Pljuščenka oslovila sama. „Vyjádřila touhu připojit se k mé skupině, na což jsem jí odpověděl: ‚Proč ne, jestli je to tvé informované rozhodnutí. Pokud je to tvé dospělé rozhodnutí, jsme připraveni tě vzít a pracovat s tebou‘,“ uvedl dvojnásobný olympijský šampion, který se snaží prosadit i jako trenér.

Autor:

Mohlo by vás zajímat