Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

S Berdychem budu jednat o možné spolupráci, potvrdil Lendl

Sport

  17:44
PRAHA - Spojení výjimečných krajanů, tak atraktivní pro české tenisové fanoušky, se bude probírat příští týden na schůzce Ivana Lendla s Tomášem Berdychem. „Je to zajímavá varianta, vycházím velmi dobře s Tomášem i s celým jeho týmem. Ale víc povím, až se domluvíme nebo nedomluvíme,“ řekl Lendl.

Ivan Lendl si v tenisovém důchodu užívá golfu. foto: MAFRA - Michal Šula

Zrovna dokončil svou pouť po hřišti na golfovém turnaji v Praze na Černém mostě. Když bývalý tenisový šampion a úspěšný trenér spatřil hordu reportérů, neobjevil se v jeho tváři zrovna nejšťastnější výraz.

„Nemůžu vám říct, co chcete slyšet. Zatím můžu jen potvrdit, že se příští týden sejdeme,“ prohlásil čtyřiapadesátiletý fenomén.

Do Česka přiletěl na pár golfových akcí, navštíví maminku a v Bratislavě se na exhibici utká s dávným rivalem Johnem McEnroem.

Dá se říci, jestli máte o spolupráci s Tomášem zájem?
Dá, ale ne do médií.

ČTĚTE K TÉMATU

Tvrdíte, že musí nastat správný čas, abyste s někým začal spolupracovat. Přišla ta chvíle?
Opravdu to nebudu komentovat. Nemá to cenu. Až si s Tomášem sedneme, tak vám řekneme, co jsme si domluvili nebo nedomluvili.

Už jste byl po rozchodu s Andym Murraym v jednání s některým tenistou tak daleko jako s Berdychem?
Tak já ty kluky znám všechny. Několik zájemců bylo, ale já to nerad komentuju.

Jak si s Berdychem rozumíte?
Vycházíme velmi dobře. Nejen s Tomášem, ale i s dalšíma klukama v jeho týmu.

Jaké to je, když se vás tady tolik lidí ptá na Berdycha?
Chcete pravdu? Otravné... Samozřejmě je to zajímavá varianta, ale já vám teď nemůžu říct, co chcete slyšet. Můžu jenom potvrdit, že se příští týden potkáme a pobavíme se o tom.

Chang, Ivaniševič i Edberg výrazně pomohli svým svěřencům Nišikorimu, Čiličovi a Federerovi. Překvapuje vás, že kouzlo někdejších hvězd tak funguje?
Ne, nepřekvapuje. Hodně záleží na zkušenostech. A na tom, co bývalý hráč může dát tomu současnému. Je důležité, aby si rozuměli. Aby to byla správná osobnost pro správného hráče.

Spolupráce s Murraym už skončila. Že tenistovi prospěla není pochyb.

Nedávno jste předpovídal, že krutovláda velké čtyřky (Djokovič, Nadal, Murray, Federer) povolí. Výsledky US Open vaši věštbu potvrdily, že?
Bylo to zajímavé z mnoha důvodů. Čilič vyhrál US Open, minulý týden lehce prohrál s Murrayem a dneska s Karlovičem. Podle mě by nebylo velké překvapení, kdybychom se za 24 měsíců ohlédli a měli sedm nebo osm různých grandslamových vítězů z osmi grandslamů. Teď je všechno možné.

Otvírá se šance i pro Berdycha?
Samozřejmě, ta první čtyřka už není dominantní jako dřív. A další generace ještě nedorostla, aby dominovala. Někdo z ní může vyhrát, ale je asi nepravděpodobné, že najednou získá tři grandslamy. Spíš si tituly rozdělí.

Kam byste v současné situaci zařadil Tomáše?
Nevím, jestli bych ho někam řadil. Ale určitě jsou pro něj ty dveře otevřené. Nejsou zavřené, jako byly před třemi lety, nebo jako budou za tři roky. Ti mladí dorostou a ti, kterým je teď 29 a 30 let, to pak budou mít těžké.

Co Berdychovi chybí, aby vyhrál grandslam?
Je potřeba spousta věcí: forma, troška štěstí. A nejen v tom, že je dobrý los nebo někdo vypadne jako na US Open. Ale taky potřebuje, aby se mu vyhýbala zranění. To se pak forma lépe drží.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat