Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Australané v dresech All Blacks? Piloti a letušky museli do černého

Sport

  12:24
PRAHA - Pro obě země to byla mimořádná událost, a tak došlo i na sázky. A jelikož finále ragbyového mistrovství světa ovládl Nový Zéland, zástupci poražené Austrálie - konkrétně tamních aerolinek Qantas - dodrželi slovo a vybavili své zaměstnance černými tričky, symbolem vítězných All Blacks. Mimochodem: sázku uzavřeli i premiéři obou zemí.

Personál letecké společnosti Qantas musel po prohrané sázce do černého. foto: Facebook Qantas

Tak jako panovala před sobotním ragbyovým vrcholem na obou březích Tasmanova moře rivalita sportovní, přešla i do společnosti. Nejvíce vidět byly dvě letecké společnost - australská Qantas a Air New Zealand. Nejprve se „hecovaly“ na Twitteru, kdo si má v případě prohry své země jak přemalovat letadlo, ale nakonec sáhly k prozaičtějšímu, přesto stále vtipnému kroku.

„Pořád milujeme naše Wallabies, ale sázka je sázka,“ uvedla společnost Qantas a na sociálních sítích ukázala snímky toho, jak byla posádka letadla den po finále „vymóděna“ - letušky i piloti dostali černá trička.

Ohlasy na počin Qantasu jsou veskrze pozitivní: jakkoli to na hřišti byla tvrdá a nemilosrdná řež, teď jsou sousedi zase přáteli. Ragby je v Oceánii běžnou součástí života, i proto se o finále zajímaly také politické špičky obou zemí.

Piloti australské letecké společnosti Qantas v dresech Nového Zélandu.
Letušky společnosti Qantas si kvůli prohrané sázce oblékají dresy All Blacks.

A mezi premiéry dokonce došlo na další sázku. Ten australský, Malcolm Turnbull, se nechal slyšet, že by bylo „cool“, kdyby si v případě prohry All Blacks jeho novozélandský kolega John Key vzal zlatou kravatu, a tím by vzdal hold tradiční barvě australských ragbistů.

Jenže výsledek znáte, All Blacks finále ovládli po výsledku 34:17. „Gratuluji, jste zaslouženými vítězi, bylo to skvělé finále,“ napsal Turnbull na svůj twitterový účet. „Znamená to, že si vy do parlamentu vezmete teď kravatu černou?“ odpověděl mu jeden z followerů - a Turnbull chlapsky opáčil: „Bojím se, že znamená, kamaráde.“

Nový Zéland je momentálně ve víru velkých oslav, ragbistům chystá slavnosti v ulicích. A humorné sázky - ať už leteckých společností, či premiérů zemí - vítěznou náladu jen podporují. Jen na dokreslení euforie: právě ministerský předseda Key má na Twitteru jako profilovou fotografii logo All Blacks...

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!