Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Loprais se na Dakaru posunul na průběžné 5. místo

Rallye Dakar

22:44
SAN JUAN (Argentina) - Ve třetí etapě Rallye Dakar dojel Aleš Lopras s tatrou na čtvrtém místě a dosáhl dosud nejlepšího výsledku. Od stupňů vítězů ho dělila po 208 měřených kilometrech jen minuta a 15 sekund. V celkovém pořadí si polepšil na pátou příčku.

Aleš Loprais foto: ČTK

Soutěž kamionů vede Kazach Artur Ardavičius s kamazem, který dnes skončil druhý o minutu a devět sekund za Italem Mikim Biasionem (Iveco). Dosavadní lídr Nizozemec Gerard Rooy dojel až sedmý a na druhém místě ztrácí na Ardavičiuse 28 sekund.

PSALI JSME:

Vedoucí jezdci se měnili ve všech kategoriích. Mezi motocykly, které absolvovaly 270 "ostrých" kilometrů, se díky vítězství dostal do čela Francouz Cyril Després na KTM.

V soutěži automobilů byl ve třetí etapě nejrychlejší Španěl Joan Roma s mini. Na vedoucí pozici se díky druhému místu vyhoupl Polák Krzysztof Holowczyc s vozem stejné značky, jenž má náskok jen 54 sekund před Američanem Robbym Gordonem.

Čtyřkolkám nově vládně Argentinec Alejandro Patronelli před svým bratrem Marcosem.

Výsledky Rallye Dakar Rallye Dakar - 3. etapa

San Rafael - San Juan: 561 km/měřený úsek 270 km:
Motocykly:
1. Després (Fr./KTM) 3:48:38, 2. Verhoeven (Niz./Sherco) -8:37, 3. Goncalves (Portug./Husqvarna) -8:39, ...63. VESELÝ (ČR/Yamaha) -1:05:02.
Průběžné pořadí: 1. Després 7:31:42, 2. Coma (Šp./KTM) -10:12, 3. Casteu (Fr./Yamaha) -17:16, ...85. VESELÝ -3:02:29.

Čtyřkolky: 1. M. Patronelli 4:53:29, 2. Maffei -1:52, 3. A. Patronelli (všichni Arg./Yamaha) -2:19.
Průběžné pořadí: 1. A. Patronelli 9:32:31, 2. M. Patronelli -55, 3. Maffei -2:41.

499 km/měřený úsek 208 km:
Automobily:
1. Roma, Périn (Šp., Fr./Mini) 2:26:51, 2. Holowczyc, Fortin (Pol., Belg./Mini) -1:09, 3. Attíja, Cruz (Kat., Šp./Hummer) -1:29.
Průběžné pořadí: 1. Holowczyc, Fortin 5:51:06, 2. Gordon, Campbell (USA/Hummer) -54, 3. De Villiers, Von Zitzewitz (JAR, Něm./Toyota) -1:40.

Kamiony: 1. Biasion (It./Iveco) 2:50:53, 2. Ardavičius (Kaz./Kamaz) -1:09, 3. Karginov (Rus./Kamaz) -2:19, 4. A. LOPRAIS -3:34, ...8. KOLOMÝ (oba ČR/Tatra) -10:00.
Průběžné pořadí: 1. Ardavičius 6:47:33, 2. G. de Rooy (Niz./Iveco) -28, 3. Biasion -1:51, ...5. A. LOPRAIS -2:43, 12. KOLOMÝ -39:22.