Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Los Davis Cupu udělal českým tenistům radost, začne Štěpánek s Karlovičem

Sport

  8:47
POREČ (od zpravodaje LN v Chorvatsku) - Los semifinále Davis Cupu s Chorvatskem udělal českým tenistům radost. Tlak a očekávání dnešního úvodního zápasu padne na bedra zkušeného Radka Štěpánka.

Skvěle naladěný Radek Štěpánek. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Davis cup on-line

Chorvatská mise začala pro české tenisty ideálním losem. Semifinále Davis Cupu Česka s Chorvatskem zahájí dnes zkušenější Radek Štěpánek. Postaví se chorvatské dvojce Ivu Karlovičovi, kterému se chtěl Tomáš Berdych v zahajovacích dvouhrách vyhnout. Druhý dnešní zápas pak obstará právě Berdych s Marinem Čiličem. "Určitě je lepší, že začne Radek. Bude mít taky víc času připravit se na sobotní čtyřhru. Přece jen je o malinko starší než Tomáš," chválil si los nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil.

Program

DNES
začátek ve 14.00
Karlovič - Štěpánek
Čilič - Berdych

SOBOTA
začátek v 15.00
Karanušič, Zovko - Dlouhý, Hájek

NEDĚLE
začátek ve 13.00
Čilič - Štěpánek
Karlovič - Berdych

Ani Štěpánkovi nevadí psychický tlak, jenž je se zahajovacím utkáním často spojován. V červencovém čtvrtfinále s Argentinou přílišným očekáváním málem podlehl Berdych. Tenkrát mu Štěpánek pomohl znovu nalézt herní pohodu, když mu o přestávce mezi sety poradil na toaletě.

"Nejdůležitější je získat tři body. Je úplně jedno, kdo kdy hraje a s kým. Hlavní je vyhrát. Proto mi vůbec nevadí, že budu začínat," vysvětlovala třicetiletá opora týmu. Navrátil otevřeně přiznal, že do sobotní čtyřhry znovu počítá s osvědčenou dvojicí Štěpánek -Berdych. Tihle dva spolu daviscupové debly neprohrávají. Znovu tak pravděpodobně nedojde na oficiálně nominovaný pár, který byl při losování prezentován tentokrát ve složení Lukáš Dlouhý - Jan Hájek.

Program nedělních dvouher odstartuje nejdříve Štěpánek s Čiličem, po nich na antuku naskočí Berdych s Karlovičem.

Antuka se lepší každý den Chorvatští tenisté se vyhýbali diskuzím o tom, kdo je vlastně favoritem semifinále a o Češích mluvili s respektem. "Hlavně Štěpánek je nevyzpytatelný a nebezpečný. Umí se přizpůsobit jakékoliv hře," varoval Čilič. Na čtvrtfinalistu US Open chorvatský nehrající kapitán Goran Prpič nejvíc spoléhá.

"Nevadí mi to. Všichni tenisté si přece užívají velké zápasy. Vzrušení potom násobí radost z vítězství," nenechal se rozhodit teprve dvacetiletý tenista.

Do čtyřhry, která je největší slabinou výběru Chorvatů, Prpič nominoval Lodra Zovka s Rokem Karanušičem. Antuka, na které se bude ve sportovní hale Žatika hrát, trápila tenisty už od příletu. Především její kvalita byla hlavním tématem posledních dní. "Chápu, že chvíli trvá si na ni zvyknout. Ale jinak je to už v pohodě," řekl Karlovič.

Také čeští hráči potvrdili, že se děravá antuka lepší s každým novým dnem.

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?
Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?

Na relax ve vaně mnohdy v každodenním shonu zapomínáme. Koupelovými solemi a koncentráty německé značky tetesept darujete svým blízkým odpočinek a...

Mohlo by vás zajímat