6. července 2015 14:30, aktualizováno  15:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šafářová ve Wimbledonu končí. S Vandeweghovou nezvládla dva tie-breaky

Dnes to nevyšlo. Zklamání Lucie Šafářové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dnes to nevyšlo. Zklamání Lucie Šafářové. | foto: Reuters

LONDÝN (od našeho zpravodaje) Tenistka Lucie Šafářová loňské semifinále ve Wimbledonu neobhájí. Už ve 4. kole ji zastavila Coco Vandewegheová, americká ranařka, která už letos zdolala i Karolínu Plíškovou. Zápas se šestou hráčkou světa ovládla po dvou tie-breacích: 7:6 (7:1), 7:6 (7:4).

Kurt číslo 3 se takřka celý zaplnil. Foukal mírný vánek. Teploty oproti posledním horkým dnům v Londýně lehce poklesly, pořád ale zůstávaly v blízkosti 20 stupňů.

Velmi slušné podmínky pro „Manic Monday“, nabitý wimbledonský den, v jehož rámci se hrají všechna osmifinále.

Před zraky Jana Kodeše či Cyrila Suka rozehrála Šafářová vyrovnanou bitvu proti americké blondýnce s tvrdým servisem a nekompromisními údery od základní čáry.

Lucie Šafářová.
Coco Vandeweghová.

A ze začátku měla navrch. K prvním dvěma brejkbolům se dostala už za stavu 3:3, první z nich využila ale až o dva gamy později. Při skóre 4:4 a 30-40 poslala Vandewegheová bekhend do autu, vzteky rozbila raketu a dostala napomenutí od umpirového sudí.

Ale jako by ji ten moment nabudil. Hned si vzala servis zpět. Zápas dospěl do tie-breaku, v němž Američanka od začátku dominovala. Utekla do vedení 4:0, nakonec ho vyhrála 7:1.

Napínavá bitva pokračovala. Ve druhém setu za stavu 3:4 po dlouhém gamu ztratila Šafářová servis. Vzápětí si ho vzala zpátky. Zase se mířilo do tie-breaku.

Ten druhý přinesl větší drama. Šafářová bojovala o míčky na svém servisu, Vandewegheovou dál táhl její účinný servis. Američanka se dostala do vedení 5:4 - a pak zasadila rozhodující úder.

Nejprve eso, pak přímý bod z podání. A pouť loňské semifinalistky skončila.

Tenisový Wimbledon (tráva, dotace 26,5 milionu liber):

Ženy: Dvouhra - osmifinále: Vandewegheová (USA) - Šafářová (6) 7:6 (7:1), 7:6 (7:4), Keysová (21-USA) - Govorcovová (Běl.) 3:6, 6:4, 6:1, S. Williamsová (1-USA) - V. Williamsová (16-USA) 6:4, 6:3.

Muži: Dvouhra - osmifinále: Pospisil (Kan.) - Troicki (22-Srb.) 4:6, 6:7 (4:7), 6:4, 6:3, 6:3.

Juniorky: Dvouhra - 1. kolo: Broganová (Brit.) - Vondroušová (1) 6:1, 6:2, Lapková (Běl.) - Kolodziejová (8) 6:1, 6:1.

Ondřej Novotný

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz