12. prosince 2015 11:32, aktualizováno  12:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Lyžařská suverénka Mikaela Shiffrinová si při zkušební jízdě poranila koleno

Mikaela Schiffrinová v březnu získala malý glóbus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mikaela Schiffrinová v březnu získala malý glóbus | foto: Reuters

AARE Lyžařská hvězda Mikaela Shiffrinová si při ranní zkušební jízdě před sobotním obřím slalomem Světového poháru v Aare poranila koleno a do závodu nenastoupí. Olympijskou vítězku a mistryni světa ve slalomu po pádu ze sjezdovky odvezli na sněžném skútru a následně zamířila na vyšetření do nemocnice.

„Čeká na magnetickou rezonanci, což zřejmě chvíli potrvá,“ řekl agentuře AP manažer americké slalomářky Kilian Albrecht. Podle prvních informací zřejmě při pádu nedošlo k vážnému poškození předního zkříženého vazu. O tom, jak dlouhou pauzu si zranění vyžádá, zatím Albrecht nechtěl spekulovat.

Dvacetiletá Shiffrinová suverénně kralovala oběma slalomům v této sezoně. První z nich v Aspenu vyhrála s náskokem 3,07 sekundy, což bylo nejvýraznější vítězství v této disciplíně mezi ženami v historii SP. Druhý slalom pak opanovala s náskokem 2,65 sekundy.

ČTK