Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mám lepší náladu, raduje se třetí Hlava

Sport

  18:44
LAHTI (Finsko) - Skokan na lyžích Lukáš Hlava doufá, že ho premiérové stupně vítězů ve Světovém poháru nakopnou a povzbudí. Životní sezonu dnes český skokan korunoval třetím místem ve finském Lahti, kde využil toho, že se kvůli povětrnostním podmínkám skákalo na středním můstku.

Lukáš Hlava. foto: ČTK

"Mám velkou radost. Je to nakopnutí a zlepšení nálady a znamená to taky další práci pro další závody," řekl sedmadvacetiletý Hlava. Českého skokana porazili jen vítězný Japonec Daiki Ito a norský lídr seriálu SP Anders Bardal.

Původně se mělo skákat na můstku HS 130, ale podmínky to nedovolily, proto se závodilo na můstku HS 97. "Střední můstky jsou pro mě lepší díky mému pojetí skoku, řekl bych vertikálnějšímu, a skákání mi na nich vyhovuje," vysvětlil Hlava.

Už po prvním kole se dostal na třetí příčku, i když neměl ze skoku dobrý pocit. "Měl jsem trochu vítr zezadu, ale metry tam byly, takže to byl dobrý odrazový stupínek k druhému skoku," konstatoval Hlava. Druhý pokus zvládl lépe a třetí místo udržel. "Druhý skok se mi povedl hodně, z toho jsem měl radost," potěšilo Hlavu.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Skokan liberecké Dukly potvrdil, že na něm nezanechal žádné stopy těžký pád, který měl na přelomu roku při posledním závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu. Tehdy měl otevřenou zlomeninu nosu a také si zlomil lícní kost. "Obešlo se to bez komplikací, operace nebyla a nemusel jsem mít větší pauzu," řekl Hlava.

K třetímu místu mu pod můstkem blahopřálo hodně soupeřů, z hotelu volal radostnou zprávu přítelkyni. Oslava pomyslného bronzu se ale nekonala. "Jen zabalíme věci a ráno v šest hodin vyrazíme na letiště. To necháme po sezoně," plánoval Hlava.

Před Hlavou už byl letos na stupních vítězů Roman Koudelka, a tak není nereálné, že by třeba jednou stáli na "bedně" dva Češi. "Úplná fantazie by byla, kdybychom tam stáli tři tak jako v Zakopaném," vzpomněl si Hlava na Kontinentální pohár v Polsku, kde před třemi lety zvítězil před Janem Maturou a Borkem Sedlákem.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat