Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

‚Máte příliš krátké a odhalující šortky.‘ Velšská paralympička řeší nečekaný problém

Olivia Breen foto: Reuters

Velšská paralympička Olivia Breenová (24) řeší nečekaný problém. Dvojnásobná mistryně světa ve štafetovém běhu a skoku do dálky zůstala jako opařená poté, co jí během atletických závodů bylo řečeno, aby si oblékala „vhodnější“ šortky. Ty stávající byly prý „příliš krátké a odhalující“, uvedla stanice BBC.
  18:04

„Právě jsem skončila svůj závod a děkovala jsem pořadatelům za jejich pomoc a podporu, když ke mně jedna z pořadatelek přišla a řekla mi: ‚Mohu s vámi mluvit? Myslím, že to, co máte na sobě, je příliš odhalující a měla byste si koupit šortky.‘ Nevěděla jsem, co na to odpovědět, ztratila jsem řeč. První, co mě napadlo, bylo: To si snad děláte srandu?“

„Cítila jsem se naštvaná. Tohle je podle mě špatně. Pořadatelé mi nemohou říkat, co mám nebo nemám nosit,“ dodala Breenová s tím, že stejný úbor nosí už devět let a nikdy s ním neměla problém.

Olivia Breenová

„Je jako spodní díl bikin s vysokým pasem,“ popsala a doplnila, že se sportovkyně chtějí při závodech cítit co nejlehčí, nechtějí zbytečnou zátěž, a chtějí se cítit hlavně pohodlně, aby se mohly soustředit na výkon.

Breenová dodala, že ji atletický svaz již oslovil a vyjádřil jí podporu, přesto plánuje podat oficiální stížnost. 

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...