Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VAVRDA: Z olympiády se stává fraška. Poklekávat se bude a běda, když si plavci nepodají ruku

Londýnská zahajovací show byla plná barev. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Názor
TIME OUT LN - Tak si to shrňme, protože v posledních dnech se těch novinek sešlo dost. Dle pravidla 50 Olympijské charty není na hrách povolena žádná forma politických, náboženských nebo rasových protestů či propagandy.
  21:11

MOV přesto před pár dny nakonec přece jen povolil poklekávání při vstupu na sportoviště, před startem soutěžení.

Mezinárodní plavecká federace, která předloni řešila vlnu protestů proti čínskému plavci Sun Jangovi (dopingový hříšník), ale ve středu vydala prohlášení, že jakmile vyjdou plavci na plochu bazénu, mají jakékoliv projevy zakázány. Jakékoliv.

Takže zatímco „apolitická“ olympijská rodina se podvolila nátlaku především zastánců hnutí Black Lives Matter, plavecká federace chce sportovce trestat třeba jen za to, že si nechtějí podat ruku s někým, koho lidsky nerespektuje.

Aby toho nebylo málo, MOV včera oznámil, že si sportovci budou na stupních vítězů nasazovat medaile sami.

Přestože ceremoniálů budou účastni plně očkovaní zástupci této organizace, přestože budou mít všichni na ústech roušku, každý den budou všichni testovaní a při slavnostním aktu budou vyjma pár vteřin muset být od sebe minimálně dva metry.

Teď ještě začlenit do covidových pravidel zákaz medailistům dělat oslavná gesta, třeba pumpovat pažemi, protože tak mohou vířit vzduch, a bude fraška jménem olympiáda úplná...

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...