Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

McLaren rekordní postih ustojí

Sport

  15:44
PRAHA - Mnoho renomovaných firem by po udělení pokuty ve výši 100 milionů dolarů (zhruba 2 miliardy korun) okamžitě zkrachovalo. Stáj McLaren Mercedes ale rekordní postih v historii formule 1 bez větších potíží ustojí. Šéf britsko-německého týmu Ron Dennis prohlásil, že McLaren je připraven tento finanční postih přijmout v zájmu formule 1.

McLaren Mercedes pokutu ustojí. foto: ČTK

 „Taková pokuta se dává někde u Evropského soudu, třeba když velký koncern poruší hospodářskou soutěž. Je to velmi nebezpečný precedens, který nemá ve formuli 1 ani ve sportu obdoby,“ řekl LN expert na formuli 1 Pavel Turek.

Podle včerejšího zdůvodnění verdiktu měl u McLarenu data největšího konkurenta k dispozici i úřadující mistr světa Fernando Alonso a testovací jezdec Pedro de la Rosa. „Není možné dokázat, jestli došlo k získání sportovní výhody,“ uvedla Mezinárodní automobilová federace (FIA). 

 Na ekonomické stabilitě jedné z nejbohatších stájí se pokuta pravděpodobně neprojeví. Roční rozpočet McLarenu činí zhruba 450 milionů dolarů. Celková suma k zaplacení může ještě klesnout o prémie za odebrané body v Poháru konstruktérů. Potom by McLaren doplácel zhruba 31 milionů dolarů. Další podrobnosti o rekordní 
pokutě pro stáj McLaren Mercedes
si přečtěte v sobotním vydání deníku


Autor: