Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ME sportovních dvojic vyhrál německý pár

Sport

  22:23
Varšava - Německý pár Aliona Savchenková, Robin Szolkowy poprvé v kariéře získal evropský titul v kategorii sportovních dvojic. Z dalších medailí se dnes na šampionátu ve Varšavě radovali zkušení krasobruslaři, kteří se chystají na konec amatérské kariéry. Stříbrní skončili Rusové Maria Petrovová a Alexej Tichonov, bronz vybojovali domácí Poláci Dorota a Mariusz Siudkovi.

Aliona Savchenková, Robin Szolkowy foto: ČTK

Němečtí svěřenci bývalého slavného závodníka ve sportovních dvojicích Ingo Steuera uzavírali dnešní program a od samého začátku své jízdy nenechali nikoho na pochybách, že si přijeli pro titul. Třiadvacetiletá rodačka z Kyjeva a její německý partner zvládli naprosto čistě všechny skoky, mezi něž jako jediní zařadili i obtížnou sekvenci dvou trojitých toeloopů.

Přidali k tomu výborný soulad v piruetách, originální zvedané figury i procítěný projev a za volnou jízdu dostali 134,01 bodu, což byla třetí nejvyšší známka v historii nového systému hodnocení. Z uctivého odstupu bezmála dvaceti bodů se jim v celkovém hodnocení na záda
díval zkušený ruský pár, který podle vlastních slov na mistrovství Evropy startoval naposledy.

Mistři světa z roku 2000 sedm let po tomto triumfu zaostali v technické obtížnosti jízdy, když se nevyvarovali chyb ve skocích ani v sólové piruetě, i ve známce za ostatní složky programu.
Bronzovou medailí se před vlastním publikem rozloučili s evropskou scénou manželé Siudkovi. Ve volné jízdě se sice nevyhnuli drobným zaváháním, ale zvedané figury a naprostý soulad na ledě je vynesly na třetí příčku před další ruský pár Julia Obertasová, Sergej Slavnov. Od varšavského publika se pak jednatřicetiletá Dorota a o tři roky starší Mariusz dočkali ovací vestoje.
Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...