Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladá a nadějná golfistka Spilková září v Evropě, dobude i svět?

Sport

  12:22
Našlo Česko svého Tigera Woodse? Možná. Jen se nejedná o charizmatického muže, ale sympatickou dívku. Je jí čtrnáct let, chodí na základní školu, ale soupeřky poráží Klára Spilková se stejnou bravurou jako americký golfista.

Klára Spilková. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Důkazem toho, že je česká reprezentantka výjimečná, je její nedělní triumf na European Young Masters v Paříži. Mezi nejlepšími Evropskými hráči do šestnácti let neměla Spilková konkurenci. Na hřišti Albatros porazila druhou Španělku Camillu Hedbergovou o 14 ran a byla dokonce i o 11 úderů lepší než vítěz chlapecké kategorie. "Všechno se sešlo v dobrém," hodnotila česká naděje své vystoupení.

"Hrála jsem naprosto v pohodě. Něco podobného jsem zažila již na mistrovství Německa, kde jsem také vyhrála. Byla jsem v psychické pohodě, hřiště se mi líbilo a pomohl mi celý tým," řekla hráčka, která byla také hlavním tahounem českého týmu v Poháru národů, který české smíšené družstvo vyhrálo.

Nadějná golfistka prožívá skvělou sezonu, když na mezinárodním dorosteneckém mistrovství Francie skončila druhá a před měsícem v Německu vyhrála. "Prožívám výjimečnou sezonu. Hodně jsem trénovala a pracovala jsem i s psycholožkou," dodává dívka, jejíž největší zbraní jsou právě pevné nervy.

V Americe se utká s Kordovou Členka GC Erpet Praha má před sebou ještě několik důležitých turnajů. "Teď budu hrát na mezinárodním mistrovství Rakouska, od příštího úterý je naše mistrovství v Karlových Varech. Pak jedu do Spojených států na Junior Solheim Cup, což je pro mě hodně důležitý turnaj, a ještě budeme s Karolínou Vlčkovou reprezentovat na mistrovství Evropy žen ve Švédsku."

Samotná účast na turnaji v Illinois je pro Spilkovou velkou ctí. Na Junior Solheim Cup, kde se utká tým Evropy proti týmu USA, dostane pozvánku jen nejlepších dvanáct golfistek do osmnácti let z obou regionů. "Hodně se těším. Byl to můj cíl," radovala se Spilková, která do Ameriky musí cestovat sama. "Pozvánka je pro jednu osobu, snad to zvládnu."

Spilková má už takhle primát, na letošním turnaji se stane nejmladší účastnicí. "Ještě tam jsou dvojčata Leona a Lisa Maguirovy. Ty jsou ale o dva měsíce starší."

Mezi jejími americkými soupeřkami bude i Jessica Kordová, dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy. "Známe se. Loni jsme spolu odehrály European Young Masters a bylo to fajn," poznamenala Spilková. Kordová na Evropském šampionátu před rokem skončila šestá. Teď se z nich ale stanou soupeřky. "Určitě to bude kamarádský souboj," dodala.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat