Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mokrý: Fotbal není žumpa

Sport

  11:55
PRAHA - "Jsem ve veřejné funkci a s něčím takovým musím počítat. Ale byl jsem zvolen demokraticky a pokusím se nezklamat," prohlásil po volbě Mokrý.

Nový předseda ČMFS Pavel Mokrý foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Zítra půjde na slavné pražské derby. Poprvé jako předseda fotbalového svazu. Jenže fanoušci Pavlu Mokrému (51) příliš nevěří, vždyť byl spjatý s érou ničivé korupční aféry. Co když na něj budou lidé na fotbale pískat? "Jsem ve veřejné funkci a s něčím takovým musím počítat. Ale byl jsem zvolen demokraticky a pokusím se nezklamat," prohlásil po volbě Mokrý.

Co vám řekl poražený Ivan Hašek?
Že mi gratuluje. Před volbami jsme si řekli, že se těšíme na spolupráci, ať už to dopadne jakkoli.

Předvolební období nebylo idylické. Je všechno zapomenuto?
Mezi námi nejsou velké problémy. Samozřejmě existuje volební rétorika, volební štáby, které něco spouští... Z toho bych nic nedělal.

Už se objevila jména lidí, s nimiž prý budete spolupracovat. Třeba bývalí rozhodčí Václav Krondl a Evžen Amler, kterým se nevyhnuly skandály. Co vy na to?
S nikým jsem o jménech nemluvil. Nedělal jsem žádné kroky, které by směřovaly k období po valné hromadě, abych něco nezakřikl.

Co tedy uděláte teď?
Svolám výkonný výbor, rozhodneme o kompetencích a o tom, co uděláme nejdřív. Musíme vybrat mužstvo, které bude kopat za nás.

A ekonomické záležitosti?
O tom se teprve budeme bavit. Ale předseda samozřejmě musí kontrolovat peníze.

S Vlastimilem Košťálem tvoříte tandem. Museli jste se bavit o tom, jak se o moc podělíte, ne?
Teprve to nastavíme. Nejde jen o nás dva, ale o celý výkonný výbor. Pak to teprve řekneme. Nechtěl jsem to řešit před volbami.

Jak si získáte důvěru veřejnosti?
Ta je otřesena hlavně kvůli korupční aféře. Její dořešení pro mě neznamená tlustou čáru. Musíme nastavit takové mechanismy, abychom korupci dostali pod kontrolu. Určitě není vymýcená. Opatření bude řada, počínaje školou mladých rozhodčích přes zrušení hotovostních plateb, kontrolu černých peněz... To je moje vize.

Nebojíte se, že dopadnete jako Jaroslav Hřebík ve Spartě? Lidé vám nejsou nakloněni...
Udělám všechno, aby k tomu nedošlo. Fotbal není taková žumpa, jak se píše. Je úspěšný. Chci na to dobré navázat a to špatné řešit.

Ivan Hašek říkal, že za ním stojí firmy, které dají fotbalu půl miliardy. Máte podobné přísliby?
Jsou takové subjekty. A myslím, že se nebudu zas až tak lišit od Ivana Haška. Můžu jmenovat třeba T-Mobile, který se se mnou dohodl, že do fotbalu vstoupí razantněji. To, co produkuje STES, je málo. Ze 120 milionů se musíme dostat alespoň na dvě stě. Pak se uvidí.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat