Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zraněný Abraham musí vynechat britskou Grand Prix

Sport

  12:39aktualizováno  16:26
SILVERSTONE (Británie) - Zlomený malíček na ruce nepustí Karla Abrahama do motocyklové Grand Prix Británie v Silverstonu. Českému jezdci královské třídy MotoGP nedovolili startovat lékaři a v šestém závodě mistrovství světa přišel o šanci, že by mohl podruhé v sezoně bodovat.

Karel Abraham foto: ČTK

"Absolvoval jsem vyšetření na mobilní i na normální klinice. Lékaři mi doporučili, abych nezávodil, protože by to bylo obrovské riziko. Mohlo by dojít k dislokaci kosti ve zlomeném malíčku a pak by byla nutná operace, která by mohla ohrozit start v dalších závodech," uvedl Abraham v tiskové zprávě.

Dvaadvacetiletý český jezdec si zlomil malíček nadvakrát při testování v minulém týdnu v Aragónu. V tomto ročníku MS má na kontě jen čtyři body, všechny je získal v minulém závodě v Barceloně za dvanácté místo.

Lepší ztratit jeden závod než čtyři kvůli infekci

Na levé ruce má v prstu odštípnutý kus kloubu a ránu sešitou. "Řezné rány by se mohly podle lékařů roztrhnout a dostala by se do nich infekce. Ztratit závod je pro nás v této situaci špatné, ale pořád lepší než ztratit další čtyři závody, které jsou skoro celý červenec ob týden," dodal Abraham. Další závod za dva týdny v nizozemském Assenu už by měl stihnout.

Podobné zranění nedávno utrpěl americký motocyklista John Hopkins. V lednu byl na operaci s rukou, přišel o dva klouby na prstu, ale už v polovině února spadl na stejnou ruku znovu. "Dostala se mu tam infekce a přišel o prst," připomněl Karel Abraham starší, otec a majitel týmu KB Motoracing. 

České barvy bude v Silverstonu hájit pouze Jakub Kornfeil v nejslabší třídě Moto3. V dnešních trénincích obsadil dvacáté a třinácté místo, v rychlejších odpoledních jízdách zaostal za prvním Sandrem Cortesem z Německa o 1,745 sekundy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!