9. listopadu 2012 16:30, aktualizováno  18:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Abraham zajel v tréninku na VC Valencie čtvrtý čas

Karel Abraham | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Abraham | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

VALENCIE (Španělsko) Český motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil v dnešních trénincích na závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Valencii čtvrté místo v kategorii MotoGP. Jakub Kornfeil zajel ve třídě Moto3 na mokré trati 16. čas.

Nejsilnější kubatuře dominoval za nepříznivých podmínek na okruhu Randy de Puniet. Abraham, jenž absolvoval se svým strojem Ducati jen sedm kol, za Francouzem zaostal o osm desetin sekundy. Už jistý šampion Jorge Lorenzo i několik dalších jezdců do druhého tréninku vůbec nezasáhli.

"Před druhým tréninkem začala trať schnout, ale nebylo to vůbec vidět. Na okruhu je letos nový asfalt, který je mnohem tmavší a není na něm vidět, jestli je mokrý nebo ne," uvedl Abraham v tiskové zprávě týmu. Na začátku prý proto všichni zkoušeli mokré pneumatiky, nakonec se ale rozhodli počkat na poslední desetiminutovku, kdy už alespoň ideální stopa oschla.

"Doufám, že zítra se počasí zlepší a nečeká nás další nevyzpytatelný závod," dodal český jezdec. Neriskoval ani šampion Moto3 Sandro Cortese, který v poklidném tempu obsadil osmé místo za odpoledne nejrychlejším Britem Johem McPheem. Z letošních mistrů tréninkům dominoval jen Marc Márquez v kubatuře Moto2, který ve druhých jízdách porazil Pola Espargara o tři setiny.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!