Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Abraham má mononukleózu. Přesto bude startovat na Velké ceně USA

Sport

  15:06
BRNO - Motocyklový závodník Karel Abraham bude navzdory zdravotním problémům startovat v neděli v dalším pokračování seriálu mistrovství světa MotoGP na americkém okruhu Laguna Seca. V minulém týdnu Abraham onemocněl mononukleózou, po dnešním lékařském vyšetření však odletěl do zámoří.

Český motocyklový závodník ve tříde MotoGP Karel Abraham foto: Mafra - David Neff

V neděli ve Velké ceně Německa na Sachsenringu skončil Abraham na předposledním 18. místě. Zdravotní problémy se projevily v minulém týdnu. "Ve čtvrtek byl na klinice v Saské Kamenici, kde vyšetření odhalilo závažné problémy s krví. Momentálně je jeho tělo schopno odvést pouze čtyřicetiprocentní výkon," řekl na tiskové konferenci v Brně závodníkův otec Karel Abraham. Po nedělním závodě si Abraham stěžoval na velkou únavu, která jej provázela v druhé polovině jízdy.

Karel Abraham.

"Lékaři nyní pátrají, co je přesnou příčinou onemocnění. Před pondělním odletem do zámoří podstoupil ještě další lékařské vyšetření. Lékaři mu doporučili tříměsíční klid," dodal závodníkův otec. Navzdory doporučením se Abraham rozhodl startovat o víkendu v Laguna Seca, kde se pojede pouze závod MotoGP. "Po tomto závodě bude měsíc klid, takže by se měl doléčit a dostat do normálních kolejí," nastínil nejbližší plány Abraham senior. Po čtyřech týdnech čeká účastníky mistrovství světa 18. srpna závod v Indianapolisu.

Vrcholem sezony bude pro Abrahama o týden později 25. srpna jedenáctý díl seriálu na domácí trati v Brně. Na tento závod by měl mít nový motor, stejný jako má Španěl Alex Espargaro. "Samozřejmě nebude výsledek záležet jen na motoru. Bude to také otázkou tlumičů a brzd. Takže lze těžko říci, jak velké zlepšení se dá očekávat," podotkl Abraham senior.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!