10. listopadu 2014 9:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Muži ve stínu tenisových šampionek: Kapitán, trenéři, ale i psycholog

Petra Kvitová v obětí trenéra Pály. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová v obětí trenéra Pály. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Úspěchy na kurtu sbírají Kvitová, Šafářová či Koukalová... Přesto nejsou triumfy fedcupových výběrů pouze úspěchem žen. „Chlapi nás úžasně doplňují, každý má něco a vytváří pozitivní energii. Jsou moc důležití,“ řekla týmová jednička Petra Kvitová.

Kdo jsou muži ve stínu žen?

Petr Pála (kapitán)

Bývalý 10. hráč světa ve čtyřhře. Klidný šéf lavičky, který se nebojí dělat riskantní tahy. Kapitánem je od roku 2008, už třikrát oslavil titul.

David Kunst (trenér)

Odborník na ženský tenis. Deset let vedl Koukalovou, pomáhal Šafářové, Strýcové či Karolíně Plíškové. Třetím rokem koučuje fedcupový výběr. S Pálou konzultuje nominace.

David Kotyza (trenér)

Kouč Kvitové dříve vedl Šafářovou, Benešovou či Cetkovskou. Role týmového trenéra se sice na konci sezony 2011 vzdal, dál však s Češkami jezdí.

Rob Steckley (trenér)

Nováček. Pod jeho vedením dosáhla letos Šafářová na životní úspěchy na grandslamech. A nyní dorazil kanadský pohodář sejmout ze své hráčky nervozitu i na Fed Cup.

Jiří Fencl (trenér)

Kouč Lucie Hradecké. Fanoušek moderních technologií. Stojí za mobilní aplikací Resultina, která okamžitě upozorňuje na výsledky vybraných tenistů.

Richard Šodek (vyplétač)

Během fedcupového týdne se pořádně nadře. A ještě se stará o pohodu v kabině.

Michal Šafář (psycholog)

Vystudovaný tělocvikář a sportovní psycholog. Už čtyři roky pečuje o psychickou pohodu Kvitové.

Vlastimil Voráček (lékař)

Po srpnu 1968 odešel s rodiči do Německa. Stará se o ortopedické problémy, pomáhá tenistkám předcházet nachlazením a jiným obtížím.

Pavel Kolář (fyzioterapeut)

Vyhlášený spasitel českých sportovců.

Pavel Kovač (fyzioterapeut, masér)

Dříve spolupracoval s Rogerem Federerem. Nyní pracuje na tenisové Spartě a působí u daviscupového a fedcupového týmu.

Karel Tejkal (mluvčí)

Začínal jako externista v médiích, pak pracoval v bance, od roku 2001 je mluvčím společnosti Česká sportovní, která se stará o Fed Cup i Davis Cup.

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?