11. listopadu 2008 11:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Na fotbal se prosází 350 miliard dolarů

Ronaldinho se raduje ze své branky spolu parťákem z útoku AC Milán Alexandrem Patem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ronaldinho se raduje ze své branky spolu parťákem z útoku AC Milán Alexandrem Patem. | foto: ČTK

CURYCH Příjmy ze sázek na fotbal po celém světě se ročně pohybují kolem 350 miliard dolarů, téměř třetinu této částky přitom tvoří nelegální sázky. Na kongresu v Curychu to uvedli experti organizace Early Warning System (EWS), kterou mezinárodní fotbalová federace FIFA založila pro boj s nelegálními sázkami.

"Podle průzkumů jde o více než 100 miliard dolarů a jedná se o příjmy nelegálního asijského sázkařského trhu," řekl agentuře Reuters šéf strategického oddělení EWS Wolfgang Feldner. "Chceme bojovat hlavně s Asií, protože sázení v Evropě je hodně kontrolováno, existuje spousta zákonů a pro boj s nelegálními sázkami se dělá hodně," dodal.

Navzdory tomu je však největším problémem vyšetřovatelů najít důkazy pro spojení nelegálních sázek s ovlivňováním zápasů. "V uplynulých dvou sezonách byly výsledky více než 25 zápasů spadajících pod UEFA velmi pravděpodobně zmanipulovány. Ale vyšetřování stále pokračuje," uvedl Carsten Körl, šéf společnosti Sportradar, která sázení monitoruje.

ČTK

POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy
POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy

Odborníci se shodují na tom, že časté vysedávání dětí u internetu a používání mobilních telefonů může vést k závislosti. Nadužívání digitálních technologií má negativní dopad na jejich zdraví i psychiku. Jaké jsou varovné příznaky a jak situaci řešit?

Najdete na Lidovky.cz