Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Na organizátory MS v Liberci je podána žaloba

Kateřina Neumannová (vlevo) a liberecký primátor Jiří Kittner při zahajovacím ceremoniálu 18. února. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Neumannová (vlevo) a liberecký primátor Jiří Kittner při zahajovacím ceremoniálu 18. února. | foto: ČTK

Na organizátory libereckého světového šampionátu v klasickém lyžování byla podána žaloba kvůli nesplaceným dluhům. Dnes o tom informoval server Aktuálně.cz. Žaloba byla podána v dubnu, dluh činí asi 60.000 korun. Organizátoři libereckého šampionátu dluží firmám desítky milionů korun a se splácením svých závazků mají problémy.

Informace o žalobě kvůli dluhu potvrdil mluvčí Okresního soudu v Liberci Petr Hoček, o podrobnostech včetně jména věřitele blíže hovořit nechtěl.

"Jedná se o fyzickou osobu, víc vám říci nemohu," řekl Hoček.

Prozradit jméno klienta nechtěl ani advokát žalujícího Martin Köhler. Není tak zřejmé, proč jeho mandant k žalobě přistoupil, ani zda po organizátorech bude chtít vedle vyrovnání dlužné částky nějaké penále.

"S většinou firem, kterým organizační výbor v tuto chvíli dluží, se snažíme jednat a informovat je o aktuální situaci," uvedla prezidentka mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci Kateřina Neumannová. Již v minulosti soudní dohru připustila s tím, že se jí ale budou snažit předejít.

Podle Aktuálně.cz tým Kateřiny Neumannové uzavíral pro mistrovství světa v klasickém lyžování zakázky, ačkoliv věděl, že je ve slíbených termínech nebude moci splatit. Nyní se odvolává na poslední splátku od Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Ta má přijít až 15. června a její výše je 2,35 milionu švýcarských franků, tedy přibližně 40 milionů korun. Celkově má FIS pod Ještěd poslat kolem 200 milionů korun.

Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci konalo od 18. února do 1. března. Ze státního, městského a krajského rozpočtu putovaly na šampionát více než dvě miliardy korun.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR NA SMĚNY - VOLNÉ VÍKENDY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 32 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz