Pátek 31. května 2024, svátek má Kamila
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Náckové jsou nuly, hlásají rychlostní kanoisté Dvořák s Radoněm

Sport

  12:34
PRAHA - "Tohle nemá v moderní společnosti místo!" Čeští deblkanoisté Filip Dvořák a Jaroslav Radoň prostřednictvím videa na YouTube vyjádřili svůj postoj ke xenofobním ideologiím.

Česká deblkanoe. Zprava Jaroslav Radoň a Filip Dvořák si jedou pro vítězství foto: ČTK

Oba sportovci se připojili ke kampani antifašistického hnutí Good Night White Pride (v překladu "Dobrou noc, bílá pýcho"), které odmítá neonacismus, rasismus, diskriminaci či omezování osobní svobody. A aktivně za něj vystoupili.

ČTĚTE TAKÉ

V tříminutovém spotu pátých mužů olympijských her v Londýně nejprve promluvil pětadvacetiletý Filip Dvořák. "Jsme rádi, že se můžeme aktivně vymezit vůči veškerým rasistickým a xenofobním pseudoideologiím a všem těm s*****, co někteří lidé podporují a hlásají. Tomu my říkáme ne!" pronesl.

"Nemluvíme jen za nás dva," pokračoval o dva roky starší Jaroslav Radoň. "Známe se s lidmi z olympiády a za všechny můžu říct, že mezi nimi jakékoliv rasistické nebo neonacistické tendence nejsou. Vrcholoví sportovci někam směřují a něco dokázali. Náckové takoví nejsou, to jsou nuly," dodal jistým hlasem.