Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Čtyřkajak skončil na MS druhý, deblkanoisté mají druhý bronz

Sport

  15:50aktualizováno  16:21
DUISBURG - Český čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba historické zlato na mistrovství světa rychlostních kanoistů na olympijském kilometru nezískal. V dnešním finále v Duisburgu bronzová posádka z olympijských her v Londýně prohrála s ruským kvartetem Vitalij Jurčenko, Vasilij Pogreban, Anton Vasiljev a Oleg Žestkov. Třetí skončili olympijští vítězové z Austrálie.

Deblkanoisté Jaroslav Radoň (vlevo) a Filip Dvořák foto: ČTK

Českou medailovou sbírku rozšířili také deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kteří vybojovali druhý bronz. Po sobotním olympijském kilometru byli dnes třetí také na pětistovce. Vyhráli Rusové Viktor Melanťjev, Ivan Štyl, druzí skončili mistři světa z kilometru Henrik Vasbányai a Róbert Mike z Maďarska.

Čtyřkajak cítil životní šanci, i proto se rozhodl na MS netříštit síly a nestartovat v individuálních (Dostál) a deblových (Havel, Štěrba) disciplínách jako na letošním úspěšném ME. Na prvním mezičasu byla česká posádka pátá, v polovině trati už jela druhá za Australany.

Rusové se do čela dostali 250 metrů před cílem. Australany se českým kajakářům podařilo porazit o více než půl sekundy, na Rusy ale o podobný časový úsek nestačili. Těsně pod stupni vítězů skončili Maďaři, kteří získali loni na OH stříbro.

Radoň s Dvořákem nezačali ve finále na 500 metrů nejlépe. V polovině závodu byla pátá posádka z olympijských her v Londýně předposlední osmá, ale mohutným finišem se dotáhla na nejlepší a v boji o bronz porazila německou dvojici Robert Nuck, Stefan Holtz o 32 setin. Na stříbro českým deblkanoistům chybělo více než půl sekundy.

Autor: