Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nadalova kolena řekla dost, Federer má volnou cestu na tenisový trůn

Roland Garros

  20:40
LONDÝN - VIDEO - Rafael Nadal nebude hrát ve Wimbledonu! Roger Federer se může za dva týdny vrátit na tenisový trůn. Dlouho očekávánou zprávu dnes večer oznámil tenisovému světu španělský býk.

Zklamaný Rafael Nadal. foto: ČTK

Jeho kolena si totiž řekla již dost, španělský tenista kvůli nim nedohrál nedávné French Open a nyní jej nepustí ani wimbledonskou trávu.

WIMBLEDONSKÉ FINÁLE 2008 NADAL-FEDERER:


"Bylo to pro mě jedno z nejtěžších rozhodnutí v kariéře. Bohužel nejsem schopen nastoupit," oznámil novinářům Nadal. Loni přitom jeho hra na londýnské trávě zvedala diváky ze sedadel. Ve finále pak v jednom z nejlepších zápasů tenisové historie ukončil vítěznou sérii pěti titulů Rogera Federera, když Švýcara v utkání přerušovaném deštěm porazil v pětisetové bitvě 9:7 v rozhodujícím setu.

OČIMA MARTINY NAVRÁTILOVÉ

"Bylo vidět, že vyhořel psychicky i fyzicky. Hrál příliš mnoho turnajů v kuse a jednoduše ho to dostalo. Už nevypadal na kurtu tak šťastně jako dříve."

"S problémy (s koleny) už jsem odehrál několik posledních měsíců. Teď mám nějaký čas na zotavení a budu se snažit vrátit se co nejdříve," dodal smutný Nadal, jenž se stal čtvrtým hráčem, který v historii Wimbledonu nebude obhajovat titul.

Stále více se tak potvrzují slova skeptiků, jenž světové jedničce předpovídají konec tenisové kariéry nebo alespoň postupný ústup ze slávy. Nadalův těžký fyzický tenis prostě jeho tělo není schopno zvládat, španělskému hráči nepomohlo ani to, že loni shodil více jak pět kilo svalové hmoty.

TENISOVÝ ŽEBŘÍČEK

Současná podoba:
1: Nadal - 12 735 bodů
2. Federer - 10 620

Po případném triumfu Federera na Wimbledonu:
1. Federer - 11 420 bodů
2. Nadal - 10 735 bodů

Letos jej každoroční problémy s koleny poprvé dohnaly již během sezony na měkčí antuce. Co to znamená? Nadalova šance na návrat s ohledem červencovou a srpnovou tenisovou Tour po turnajích na tvrdém povrchu se opět rapidně snižuje. Je možné, že jej letos na tenisovém kurtu v rámci turnaje ATP neuvidíme. A co příští rok?

A pokud Roger Federer ovládne svůj milovaný Wimbledon stane se nejen nejúspěšnějším tenistou všech dob, ale příznačně se vrátí po 11 měsících zpět na tenisový trůn.

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...