Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Navrátilec Schumacher poctivě trénuje, hubne, má ale problémy s krkem

Sport

  17:43
MARANELLO - Německý pilot Michael Schumacher již v přípravě na svůj velký návrat do seriálu formule 1 zhubl tři kilogramy. Sedminásobný světový šampion ale zároveň na svých internetových stránkách přiznal, že má trochu problém s krkem, který si poranil letos v únoru při pádu na motorce.

Michael Schumacher. foto: ČTK

"Momentálně jsem uprostřed přípravy na závod. Už jsem zhubl tři kila, ale zároveň je důležité získat svalovou hmotu," napsal Schumacher na svém webu a děkoval fanouškům za velkou podporu. "Suma sumárum se dá říci, že přípravné práce jdou velmi dobře."

Čtyřicetiletý Schumacher nicméně připustil, že má určité problémy. "Trochu s krkem," uvedl jezdec. Krk si poranil při pádu ze svého superbiku v Cartageně. "Musíme to vyřešit, protože zdraví je nejvyšší prioritou, což bylo součástí dohod s Ferrari a mimo jiné také s mojí manželkou," dodal.

Schumacher nahradí ve zbytku sezony zraněného Brazilce Felipeho Massu a ostře sledovaný comeback ho čeká 23. srpna ve Valencii. "Už je to nastartováno a já mám rád výzvy," dodal Němec.

Autor: