Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejsem Hušákův nepřítel. Jen kritik, tvrdí tenisový boss Ivo Kaderka

Sport

  14:00
PRAHA - Pokud všechno půjde stejnou cestou, nebude prý mít brzy Český svaz tělesné výchovy žádný majetek. "Vedení už jde jen o platy funkcionářů," říká tenisový boss Ivo Kaderka.

Šef českého tenisu Ivo Kaderka foto: ČTK

LN Nebyla by lepší restrukturalizace ČSTV než vznik nové organizace?
Určitě by to byla lepší varianta. Ale vidíte sám, že ta věc je naprosto zabetonovaná a jakákoliv sebereflexe tam chybí. ČSTV je podle mého názoru v současné době nereformovatelné. Mě jen zajímá, kde seženeme peníze na sportování, a jedna z těch cest je právě založení této asociace. Ale nechci se pasovat do role, že jsem člověk, který všechno ví.

ŠÉF ČESKÉHO TENISU KADERKU chce konkurovat ČSTV novou asociací!

LN Rozhodující asi bude sehnat velké svazy. Kolik z nich se vám podaří přesvědčit?
Uvidíme. Není to o tom, že se musí dohodnout jen velké svazy. Mají sice vliv, ale v malých svazech jsou také sportovci, kteří potřebují peníze. Hlavně se musí domluvit majorita svazů, aby to byl subjekt, který může jednat se státem.

LN Celý český sport teď žije hádkami a osočováním. Neobáváte se, že to odradí i regionální politiky, aby podporovali sport?
Myslím, že ty nečistoty a balast, o kterých mluvíte, někdo vytváří záměrně jako obhajobu všeho, co koná v rámci těch jasných a růžových zítřků, o kterých slyšíme. Nevím o tom, že by někdo z normálních sportovců nebo představitelů svazu na někoho házel špínu. Já své názorové konkurenty neurážím. I pana doktora Hušáka respektuji jako silnou a významnou osobnost, která tu měla vysoce pozitivní vliv na vývoj loterijního trhu. Nejsem jeho nepřítel. Jen kritizuji, co se děje dnes.

LN Sazka jedná s držiteli dluhopisů. Jak to podle vás dopadne?
K tomu bych se nechtěl vyjadřovat. Svůj názor na Sazku jsem už řekl. Odborná renomovaná firma by měla vyhodnotit nabídky investorů a pak nám dá na stůl relevantní materiál. Zbytek mají v rukou insolvenční správci, právníci, management a představenstvo.

LN Vy jste členem výkonného výboru hlavního akcionáře ČSTV. Měl by podle vás celý tento orgán dát kvůli současné situaci své funkce k dispozici?
Jednoznačně ano.

Generální ředitel Sazka Aleš Hušák

LN Šéf ČSTV Pavel Kořan mluvil o tom, že se pokusí o větší výtěžnost lyžařských areálu. Vy tvrdíte, že to společnosti spíš zničí...
ČSTV má jako majoritní akcionář hlavní slovo v investicích a podobně. Pokud ale v areálech půjdeme stejnou cestou, jak je tomu u dalšího majetku, bude to špatné. Podívejte se na vymydlený hotel Coubertin, na Strahov... Sportovní centrum v Brandýse už jsme zavřeli a v Nymburce se už jen čeká, až praskne nějaká trubka a celé se to zatopí. Je to podfinancované, podinvestované. A peníze za majetek, který se prodal, jsou už pryč.

LN Jak chce získat ČSTV z areálů více peněz?
Donesli nám smlouvy o poradenské činnosti, které máme podepsat, v nichž jednoznačně vidíte, že je to první malé vytahování peněz ze společností. Jestli si pan Kořan nebo ostatní strahovští kluci se svou vysokou podnikatelskou zkušeností myslí, že mohou něco radit, tak opravdu nevím.

LN Neobáváte se, že se areály nakonec prodají, aby bylo na platy pro funkcionáře ČSTV?
Obávám. A hodně. Pan Kořan už s námi normálním způsobem tři měsíce nekomunikuje, tak vím pouze, že jedna nabídka už oficiálně leží na stole. Ale protože jezdím na hory alespoň jednou týdně, tak samozřejmě nejsem ani hluchý, ani slepý, abych nevěděl, kolik dravců kolem toho údolí už krouží. Těch silných skupin je opravdu moc. Byl bych hrozně nerad, kdyby ty areály propadly, jako propadával další majetek ČSTV.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat