Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Spor ČSTV a Sazky. Jen nestavte další moloch

Sport

  21:00
PRAHA - Oslabíme zlý a neschopný Český svaz tělesné výchovy a utvoříme si novou, hezkou a odpovědnou Asociaci sportovních svazů. Z ČSTV zbude slupka se zbytkem majetku (kterou svazy dosají) a peníze od státu bude ujednávat nové sdružení, které nebude mít nedostatku. Tak si představuje šéf tenisového svazu Ivo Kaderka budoucnost českého sportu.

Předseda tenisového svazu Ivo Kaderka přichází na jednání o budoucnosti Sazky foto:  František Vlček, Lidové noviny

Je to hezký příběh, který ale měl přijít za úplně jiné situace. Sport nemá peníze a zároveň musí řešit upadající Sazku. To opravdu není chvíle pro pohádky, kdy chrabří bohatýři zachraňují svět.

NEJSEM HUŠÁKŮV NEPŘÍTEL. JEN KRITIK, tvrdí tenisový boss Kaderka!

Kaderka také není žádný svatoušek. O autoritářském vedení tenisového svazu se šušká od Štvanice až po východní Čechy. Má ale dobré politické konexe, přes které může sehnat sportu peníze. Proto by se s ním mohly spojit i svazy, které by se s ním raději nespojovaly.

Teď jen aby nové sdružení (pokud tedy opravdu vznikne) nemělo ambici být pouze potrubím peněz z ministerstev, ve kterém se čas od času něco zasekne. Jedno ČSTV už tu je a druhé takové by mohlo český sport definitivně zlikvidovat.