Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Největší událost v historii českého golfu se dostává do problémů

Miguel Ángel Jimenez | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miguel Ángel Jimenez | foto: AFP

PRAHA Celé Česko zaplavily plakáty zvoucí na největší událost v historii českého golfu: profesionální turnaj PGA Moravia Silesia Open 2009 v Čeladné na severní Moravě. Sedmnáct dnů před jeho startem se ale objevují vážné obtíže.

Kvůli nedostatečnému finančnímu zajištění soutěže s dotací 2,5 milionu eur se na jejím převzetí s vedením European Tour nyrchlo domluvila společnost Quirit Alfa, která nahradí agenturu Altamira.

Oznámil to včera sám předseda představenstva Quirit Alfa Stephen Flanagan, který je generálním ředitelem golfového resortu v Čeladné.

Jde již o druhou velkou změnu v přípravách turnaje. Na konci června se pořadatelé náhle rozloučili s manažerem Peterem Kovarčíkem s tím, že selhaly jejich vzájemné dohody. Právě Kovarčík přivedl před dvanácti lety obdobný turnaj do Karlštejna, od té doby v Česku elitní golfisté v rámci evropské PGA Tour nehráli.

Peter Kovarčík


Altamira se na partnerskou společnost obrátila s žádostí o pomoc, ale Quirit Alfa po provedení analýzy odmítla vstoupit do blížícího se projektu pouze jako partner. "Nedořešené vlastnické vztahy a silná podkapitalizace společnosti neumožňuje jakoukoliv naši účast," uvedl Flanagan v prohlášení.

Proto prý byla zvolena jiná cesta. "Vzhledem k tomu, že při zrušení turnaje hrozilo reálné nebezpečí, že další turnaje PGA se do České republiky po mnoho let nedostanou, rozhodli jsme se po konzultaci s vedením PGA European Tour, že pořadatelskou smlouvu na konání turnaje uzavře naše společnost," prohlásil Flanagan.

"Všechno se odehrává v souladu s námi. Blíže celou situaci vysvětlíme ve středu na tiskové konferenci v Ostravě," uvedli  zástupci Altamiry.

Alex Čejka v Praze při otevírání golfového turnaje.


Hlavní hvězdou turnaje pro domácí fanoušky bude český rodák s německým pasem Alex Čejka. V Čeladné mají hrát i slavný Španěl Miguel Ángel Jiménez, Sören Kjeldsen, Ross Fischer, či David Howell.

,

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!