Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Někdejší olympionik Lébl se stal novým šéfem českých beachvolejbalistů

Sport

  17:00
PRAHA - Český volejbalový svaz nově pověřil vedením beachvolejbalového úseku Martina Lébla. Bývalý úspěšný reprezentant chce v nové funkci uplatnit své bohaté zkušenosti získané při dlouholetém působení v zahraničí. „Budu se snažit zprofesionalizovat podmínky v českém beachvolejbale a zlepšit jeho komunikaci,“ naznačuje své plány.

Nový šéf českých beachvolejbalistů Martin Lébl foto: Nedori

Na vedoucím postu Martin Lébl střídá Jana Dumka, který se chce nyní intenzivně věnovat doktorandskému studiu a své hráčské kariéře.

„Chci Honzovi Dumkovi poděkovat za kvalitní práci, kterou tu odvedl. Velké poděkování také patří výběrové komisi Českého volejbalového svazu za projevenou důvěru,“ říká Lébl.

„Mohu slíbit, že veškerá má rozhodnutí budou nestranná a motivovaná zlepšením podmínek v českém beachvolejbalovém prostředí,“ doplnil.

Do nové pozice vstupuje bývalý reprezentační kapitán v šestkovém volejbale s několika ambiciózními cíli.

„Mé první kroky budou směřovat ke sjednocení českého beachvolejbalového prostředí, ve kterém vedle sebe fungují dvě nezávislé asociace. My ale potřebujeme vystupovat jednotně.“

Dalším krokem bude vyhodnocení systému fungování seniorských i juniorských reprezentací. „Věřím, že svazová role by měla být větší a celý systém by měl být centrálně řízení tak, jak to je například v Itálii a v Nizozemsku,“ nastiňuje své plány.

Třetím zásadním cílem je zatraktivnění české beachvolejbalové tour, která by v budoucnu měla být zajímavější pro diváky i marketingové partnery.

„Inspiraci jsem našel ve Švýcarsku a v Německu, kde se turnaje hrají na náměstích a zápasy sledují tisícovky diváků,“ říká ke svým ambicím Martin Lébl.

V šestatřiceti letech začíná bývalý reprezentant novou kariéru. V té předchozí zaznamenal celou řadu mimořádných úspěchů. Hned pětkrát byl vyhlášen nejlepším českým volejbalistou roku, získal také ocenění Hráč desetiletí.

Na evropském šampionátu 2001 byl zvolen nejlepším útočníkem a stejný titul mu byl udělen ve Světové lize 2003. Kromě toho je mistrem republiky v plážovém volejbale a účastníkem olympijských her v Sydney 2000.

„Právě teď začínám novou kariéru. Moc bych si přál, aby byla stejně úspěšná, jako byla ta hráčská. Jsem si ale vědom toho, že v této roli mám daleko větší zodpovědnost. Nehraje se totiž o jen body, ale o celý český beachvolejbal.“

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...