Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Německá hvězda Rieschová se vdala, Vonnová chyběla

Sport

  17:49
GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Po únorovém mistrovství světa sjezdařů zažil bavorský Garmisch-Partenkirchen další velkou lyžařskou událost - svatbu místní rodačky Marie Rieschové. Letošní vítězka Světového poháru se ve čtvrtek provdala za svého manažera Marcuse Höfla a od příští sezony bude závodit i pod jeho jménem.

Maria Rieschová a Marcus Höfl. foto: Reuters

Šestadvacetiletá mistryně světa a olympijská vítězka dorazila k civilnímu obřadu černým mercedesem stylově ve zlatých šatech. Za svědka jí šla mladší sestra Susanne, která už také sbírá úspěchy ve Světovém poháru.

Po obřadu prošli novomanželé po červeném koberci špalírem, který vytvořili členové ski klubu z Partenkirchenu s lyžemi nad hlavou. Rieschové a jejímu o jedenáct let staršímu partnerovi také sborově zazpívali.

Církevní sňatek uzavřou Rieschová s Höflem v sobotu v Rakousku nedaleko Kitzbühelu, kam pozvali přes 200 svatebních hostů i z řad celebrit. Mezi nimi podle všeho ale chyběla dlouholetá kamarádka a soupeřka Lindsey Vonnová, se kterou se Němka nepohodla na letošním MS. Rieschová následně s manželem odletí na líbánky na Seychely.

Autoři: ,