Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Neskutečná Kvitová. Zvládla tříhodinovou bitvu ve finále a má čtvrtý letošní titul

Sport

  21:30
MADRID - Petra Kvitová vyhrála potřetí turnaj v Madridu a stala se počtem získaných titulů rekordmankou tohoto antukového turnaje. Ze svého čtvrtého letošního triumfu se raduje poté, co v téměř tříhodinovém vyčerpávajícím duelu vyhrála nad Nizozemkou Kiki Bertensovou 7:6, 4:6 a 6:3 a vyhrála tak už 11. duel v řadě.

Petra Kvitová vyhrála téměř tříhodinovou finálovou bitvu. foto: ČTK/AP

Neporazitelná Kvitová může vytvořit v Madridu rekord. Porazí ve finále Bertensovou?

Po triumfech v Madridu z let 2011 a 2015 a 2018 získala celkově čtyřiadvacátou trofej. Ve světovém žebříčku se pak v pondělí posune na osmé místo.

Před Madridem nenašla Kvitová letos přemožitelku v Petrohradu, Dauhá a před týdnem v Praze. 

Více titulů v jedné sezoně získala jen před sedmi lety, kdy mezi šesti vavříny byly i triumfy na trávě ve Wimbledonu a na Turnaji mistryň.

Petra Kvitová slaví v českém souboji proti Karolíně Plíškové na madridské...

První dva gamy zápasu trvaly čtvrt hodiny. Urputný boj sledovali i španělský hrdina Manuel Santana či Němec Boris Becker a viděli obrat Kvitové z 2:4 na 4:4 i její úspěšně zvládnutý tie-break. 

Na jeho začátku se z hlediště ozývalo povzbuzování „Petra!“ a Kvitová získala náskok 6:4. Využila ale až třetí setbol, zkrácenou hru ovládla 8:6 a první set po hodině a čtvrt.

Zkolabuju, bála se ve třetím setu Kvitová

Cesta k třicátému vyhranému zápasu v sezoně byla ale dál složitá. Bertensová hrála výtečně a Kvitová přišla v sedmé hře druhé sady o servis. Nizozemka stvrdila zisk druhé sady esem a po dvou hodinách byl stav 1:1 na sety.

Kvitová hrála se zavázaným pravým stehenním svalem, ale pohybovala se dobře. 

Bertensová běhala ještě líp, výborně četla hru, mixovala údery, hrála i dlouhé vysoké míče a nutila dvojnásobnou wimbledonskou vítězku k ranám navíc.

Petra Kvitová v českém souboji proti Karolíně Plíškové na madridské antuce.

V rozhodující sadě vypadala Kvitová čím dál unavenější. Po třetí hře si zavolala na poradu trenéra Jiřího Vaňka. 

„Jsi největší bojovnice na světě, tohle dokážeš. Srdce to dokáže. Musíš vydržet. Každý balon,“ burcoval klečící Vaněk svou osmadvacetiletou svěřenkyni. 

„Zkolabuju,“ říkala mu znavená Kvitová. „Nezkolabuješ. Pojď!“ povzbuzoval hráčku kouč.

Kvitová 24. titulem vyrovnala Novotnou

Kvitová si v šesté hře třetí sady vypracovala i díky prasátku a následnému prohozu brejkbol, po kterém hlasitě zavřeštěla a pustila raketu na zem. 

Nizozemka pak udělala dvojchybu, ale o výhodu brejku česká tenistka vzápětí přišla. Znovu vzala Bertensové po razantním returnu servis na 5:3 a zápas ukončila čistou hrou.

Petra Kvitová v českém souboji proti Karolíně Plíškové na madridské antuce.
Petra Kvitová slaví v českém souboji proti Karolíně Plíškové na madridské...

Finále trvalo dvě hodiny a 52 minut a Kvitová se po něm únavou ani nedokázala pořádně radovat. Jen zvedla ruce a slastně se usmívala. „Já už nemůžu,“ říkala Vaňkovi a kondičnímu trenérovi Davidu Vydrovi, když je objímala.

Se 24 tituly se Kvitová vyrovnala loni zesnulé Janě Novotné a tři ji dělí od Hany Mandlíkové. Nejlepší je Martina Navrátilová se 167 vyhranými turnaji ve dvouhře.

Z Madridu by měla jet Kvitová do Říma, kde má v 1. kole za soupeřku Britku Johannu Kontaovou, ale je pravděpodobné, že se z turnaje odhlásí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!