27. srpna 2018 18:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Neslavný rekord. Halepová vypadla jako první jednička v historii na US Open už v 1. kole

Simona Halepová se loučí s US Open stejně jako loni už v 1. kole. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Simona Halepová se loučí s US Open stejně jako loni už v 1. kole. | foto: Reuters

PRAHA Rumunská tenistka Simona Halepová vypadla na US Open jako první světová jednička v open éře hned v 1. kole. Letošní vítězka Roland Garros dnes v New Yorku podlehla Estonce Kaie Kanepiové 2:6 a 4:6.

Od roku 1968, odkdy se datuje open éra, je Halepová pátou hráčkou, která v pozici světové jedničky nepřešla na grandslamu úvodní kolo. 

Před ní nezvládly zahajovací zápas její krajanka Virginia Ruziciová na Australian Open v roce 1979, Němka Steffi Grafová ve Wimbledonu 1994, dvakrát Švýcarka Martina Hingisová (ve Wimbledonu 1999 a 2001) a loni Němka Angelique Kerberová na Roland Garros.

Rumunka Simona Halepová se vzteká.
Rumunka Simona Halepová slaví postup do finále Australian Open.

Halepová na US Open prohrála v prvním kole i loni, kdy nestačila na Rusku Marii Šarapovovou. „Horší to být nemůže,“ říkala Rumunka před turnajem.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz