Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Nikola Sudová obsadila ve finské Ruce dvanáctou příčku

Sport

  18:10
RUKA (Finsko) - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová vstoupila do olympijské sezony dvanáctým místem ve Světovém poháru v jízdě v boulích ve finské Ruce.

Nikola Sudová. foto: ČTK

Jednatřicetiletá Sudová závodila ve Finsku v bolestech, poté co si ve čtvrtek při tréninku poranila nohu. Do šestnáctičlenného prvního finále postoupila z kvalifikace jako patnáctá, do užšího finále pro šest nejlepších už se nedostala.

"Snad jsem si svou dávku smůly pro tuto sezonu vybrala hned na začátku. Dvanácté místo je tak s ohledem na situaci super výsledek. Do týdne jsem úplně v pořádku. Ale přeci jen mě to mrzí, tady ráda závodím. Místní kopec je těžký, mohla bych se na něm pořádně vyřádit," řekla Sudová, jež se v Ruce stala v roce 2005 vicemistryní světa a loni tam byla v SP čtvrtá.

Druhá česká reprezentantka Kristýna Hnyková obsadila 36. místo, mezi muži byl Daniel Honzig sedmapadesátý.

První závod sezony ovládli úřadující mistři světa Mikael Kingsbury z Kanady a Američanka Hannah Kearneyová.

SP v akrobatickém lyžování v Ruce (Finsko)

Muži: 1. Kingsbury, 2. Bilodeau (oba Kan.), 3. Endo (Jap.), 4. Graham, 5. Begg-Smith (oba Austr.), 6. Deneen (USA), ...57. Honzig (ČR).

Ženy: 1. Kearneyová (USA), 2. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 3. Uemurová (Jap.), 4. Coxová (Austr.), 5. Ch. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 6. Rachimovová (Rus.), ...12. Sudová, 36. Hnyková (obě ČR).

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!