Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

"Nirvána přijde, až to zaplatíme"

Sport

  12:09
PRAHA - V posledních letech byl generální ředitel Slavie Vladimír Leška ústředním terčem zloby slávistických fanoušků. „Leška ven,“ skandovali diváci pravidelně při každém domácím zápase červenobílých.

Vladimír Leška na tiskové konferenci. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Možná, že si všechny nespokojené příznivce v dohledné době udobří. Ale to jenom v případě, pokud dotáhne do úspěšného konce projekt nového stadionu, kvůli němuž se vzdal i postu klubového šéfa.

Nová aréna v Edenu by podle podepsaných smluv měla být hotová za rok a půl. Vnímáte to po letech čekání jako zadostiučinění? 
Rád bych vyjádřil uspokojení. Pocity blaha budu mít, až na něm tým Karla Jarolíma opravdu vyběhne k prvnímu utkání. Nirvána pak nastane v okamžiku, až zaplatíme poslední korunu.

Kde chcete vzít zdroje pro financování? Počítáme s příjmy z vlastních i mimofotbalových zdrojů. Proto nemusíme využívat tolik dotační zdroje. Jde o pilotní projekt, který může být vzorem pro ostatní města jako Brno, Ostrava, Plzeň nebo Hradec Králové.

Bude se na nákladech nějak podílet městská část Praha 10?
Už jsme s ní jednali. V nejbližší budoucnosti se ukáže, jestli do projektu nějakým způsobem vstoupí. Byla by Slavia ochotná sdílet stadion s dalším klubem či ho propůjčovat reprezentaci? Standardům pro národní tým bude určitě vyhovovat, ale to bych nechtěl předjímat. V plánech jsme počítali, že by stadion mohl být využíván dvěma kluby. V úvahu připadají Bohemians 1905, ale ti se nám zatím neozvali.

Autoři:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...