Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

"Nirvána přijde, až to zaplatíme"

Sport

  12:09
PRAHA - V posledních letech byl generální ředitel Slavie Vladimír Leška ústředním terčem zloby slávistických fanoušků. „Leška ven,“ skandovali diváci pravidelně při každém domácím zápase červenobílých.

Vladimír Leška na tiskové konferenci. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Možná, že si všechny nespokojené příznivce v dohledné době udobří. Ale to jenom v případě, pokud dotáhne do úspěšného konce projekt nového stadionu, kvůli němuž se vzdal i postu klubového šéfa.

Nová aréna v Edenu by podle podepsaných smluv měla být hotová za rok a půl. Vnímáte to po letech čekání jako zadostiučinění? 
Rád bych vyjádřil uspokojení. Pocity blaha budu mít, až na něm tým Karla Jarolíma opravdu vyběhne k prvnímu utkání. Nirvána pak nastane v okamžiku, až zaplatíme poslední korunu.

Kde chcete vzít zdroje pro financování? Počítáme s příjmy z vlastních i mimofotbalových zdrojů. Proto nemusíme využívat tolik dotační zdroje. Jde o pilotní projekt, který může být vzorem pro ostatní města jako Brno, Ostrava, Plzeň nebo Hradec Králové.

Bude se na nákladech nějak podílet městská část Praha 10?
Už jsme s ní jednali. V nejbližší budoucnosti se ukáže, jestli do projektu nějakým způsobem vstoupí. Byla by Slavia ochotná sdílet stadion s dalším klubem či ho propůjčovat reprezentaci? Standardům pro národní tým bude určitě vyhovovat, ale to bych nechtěl předjímat. V plánech jsme počítali, že by stadion mohl být využíván dvěma kluby. V úvahu připadají Bohemians 1905, ale ti se nám zatím neozvali.

Autoři:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat