Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Nizozemci vyrazí na fotbalové ME jako krvaví bojovníci

Sport

  13:49
AMSTERODAM - Fotbalové zápasy jsou často přirovnávány k válce, a proto se nizozemští reprezentanti vydají na červnové mistrovství Evropy v roli "Nových bojovníků".

Rozervaný van der Saar. foto: www.erwinolaf.com

Fotograf Erwin Olaf tak pojmenoval snímky Edwina van der Sara, Giovanniho van Bronckhorsta, Johna Heitingy, Raphaela van der Vaarta, Jorise Mathijssena a Nigela de Jonga, které ztvárnil jako zkrvavené válečníky v roztrhaných dresech a od bláta.


"Abych byl upřímný, o Erwinu Olafovi jsem předtím vůbec neslyšel. Fotky jsou trochu extrémní, ale naprosto skvělé. Určitě si jednu z nich pověsím doma na zeď," okomentoval fotografie, které jsou k vidění na stránkách http://www.erwinolaf.com/, záložník Hamburku Van der Vaart pro list Algemeen Dagblad. "Fotbal je válka, proto jsem chtěl naše hráče ukázat jako bojovníky," uvedl Olaf, který mimo jiné fotil reklamní kampaně společností Lavazza, Levi's, Microsoft a Nokia.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...