15. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nová Barbie dostala hidžáb podle úspěšné americké šermířky

Nová barbie s hidžábem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová barbie s hidžábem. | foto: Reprofoto Instagram Hijarbie

New York Bronzová olympijská medailistka v šermu Ibtihaj Muhammadová se stala předlohou pro jeden z nových modelů panenky Barbie.

Hračka má na hlavě hidžáb, stejně jako Muhammadová, která s ním nastoupila loni v Riu de Janeiro jako první Američanka v historii olympijských her.

„Tohle je splnění mého dětského snu,“ uvedla jednatřicetiletá Muhammadová, která se v Riu podílela na třetím místě družstva šavlistek. Ze soutěže týmů i zlato a čtyři bronzy ze světových šampionátů.

Americká společnost Mattel ve čtvrtek představila nové varianty nejslavnější...
Barbie dostala nové tělo.

Společnost Mattel zařadila „její“ panenku do edice věnované ženám, které překonávají bariéry a mají inspirovat mladou generaci dívek. 

„Když přemýšlím o své cestě, na které jsem se jako muslimka dala na šerm, našli se lidé, kteří mi dávali najevo, že tam nepatřím. Všem těm lidem, co mi nevěřili: tahle Barbie patří vám,“ uvedla Muhammadová při představení panenky.

Ibtihaj Muhammadová.

Ibtihaj Muhammadová.

ČTK

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz