Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nová Vaidišová? Ne, první Kvitová

Sport

  9:39
PRAHA - Blond vlasy, vysoká postava, teenagerský věk a důrazně hraný tenis. Ne, to není Nicole Vaidišová, ale její možná nástupkyně na českém ženském tenisovém trůně. Osmnáctiletá Petra Kvitová na úvod sezony vyhrála turnaj v Hobartu a navíc o víkendu předvedla svůj talent na Fed Cupu v Brně. Vyhrála obě své dvouhry a výrazně tak přispěla k postupu do semifinále.

Petra Kvitová. foto: ČTK

Nabízí se tak srovnání s devatenáctiletou Vaidišovou. „Nejvíc mě k Nicole přirovnávají novináři,“ ochotně vyprávěla Kvitová. „Nicole byla asi osmá na světě, což není jen tak někdo. Je výborná hráčka a uvidíme, jestli se vrátí tam, kde bývala. Jinak povahově jsme úplně jiné,“ dodala. 

Vaidišová tenisově vyrůstala na Floridě ve slavné Bollettieriho akademii, zajímá se o módu a díky svým úspěchům v mladém věku rychle pochytila hvězdné manýry. To Kvitová žije ve Fulneku, tenisově vyrůstala v Prostějově a ve volném čase dohání studium na gymnáziu. „Móda a nakupování mi moc neříkají. Já se pořád učím do školy,“ potvrdila. 

Kvitová prostě působí jako obyčejná holka, svět vrcholového tenisu ji nijak neovlivnil, a to i přes to, že po triumfu v Hobartu se dostala už mezi 40 nejlepších hráček světa. „Jsem ráda, že mi začátek roku tak vychází,“ řekla skromně rodačka z Bílovce. „Doufám, že bude lepší a lepší týden od týdnu.“ Tenis naplno až po studiu Jedinou „brzdou“ její kariéry tak zůstává škola. „Chci ji dodělat, ale je strašně náročné to skloubit s tenisem. Každý den hraju nebo trénuju a pak se učím po večerech na hotelích,“ popsala svůj denní režim Kvitová, která by chtěla letos odmaturovat, aby se mohla v příštím roce věnovat jen tenisu. 

Na profesionálním okruhu se pohybuje od roku 2006. Právě v tomhle roce také byla sparingpartnerkou českých fedcupových reprezentantek. „Byla jsem ze všeho vykulená. Hlavně z Nicole a i Ivety (Benešové),“ vzpomínala na první setkaní. Od té doby s Benešovou trénují spolu pod vedením Davida Kotyzy. „Petra je velice komunikativní, a ač mladá, tak ve hře umí přemýšlet,“ řekl o Kvitové její trenér. 

Ve své mladší svěřenkyni také vidí obrovský potenciál. „Je to hráčka, která tady od dob Mandlíkové, Novotné a Sukové nebyla,“ vysekl Kvitové pochvalu její kouč. „Řekněme, že ten strop, ke kterému se nemusí dostat, je hodně vysoko. Záruka tam není nikdy, ale jsem přesvědčen, že se tam může dostat.“

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...