Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Objevují se povzbuzující náznaky, hlásí Schumacherova manažerka

Sport

  10:18
GRENOBLE/PRAHA - Už v pátek se prvními tréninky v australském Melbourne rozjede nová sezona formule 1, jenže svět stále pořád víc řeší, jak je na tom ikona tohoto sportu. Michael Schumacher totiž i dva a půl měsíce po nehodě na lyžích zůstává hospitalizován ve francouzském Grenoblu, odkud nyní přišla prostřednictvím jeho manažerky Sabine Kehmová pozitivní - a především oficiální - zpráva.

Schumacherova manažerka Sabine Kehmová. foto: ČTK

"Potvrzuji, že je Michael stále probouzen z umělého spánku. Občas se objevují malé, avšak povzbuzující náznaky. Zároveň ale víme, že toto je doba, kdy musíme být velmi trpěliví," napsala manažerka v prohlášení. "Michael utrpěl těžká zranění a je pro nás těžké pochopit, že když v minulosti překonal tak kritické situace, že byl teď zraněn v tak banální."

Schumacher se zranil 29. prosince, kdy měl na měl na sjezdovce nad francouzským střediskem Méribel vážný pád na lyžích. Podle vyšetřování najel na kámen, což ho vymrštilo do vzduchu a on pak hlavou narazil na další skálu. Po pádu byl ještě při vědomí, pak ho ale ztratil.

Prodělal dvě operace mozku a lékaři ho měsíc udržovali v umělém spánku, což je v obdobných případech podle odborníků poměrně dlouhá doba.

(Ne)informovanost naštvala i Laudu

Nyní už je šest týdnu ve stadiu probouzení. "Délka tohoto procesu pro nás není důležitá," sdělila Kehmová. "Od začátku bylo jasné, že tenhle boj bude dlouhý a těžký. A my věříme, že ho nakonec vyhraje."

Manželka Corinna vydala na veškeré zprávy embargo, i proto je veřejnost oficiálně informována je příležitostně, a tak se často rodí spekulace. Třeba, že podle britského tisku měli lékaři rodině říct, že pomůže jen zázrak. To zásadně vyvrací Gary Hartstein, bývalý šéflékař F1. "Doktoři s rodinami nikdy nemluví o zázraku. Prostě nikdy."

16. ČERVNA - PILOTI F1 V KÓMATU. Dva dny před Silvestrem 2013 si byl Michael...

Rozčílil se i trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda, jenž řekl: "I já bych chtěl vědět něco pozitivního, třeba teď se objevila informace, že už dýchá sám, což by byl dobrý krok, jenže okamžitě to dementovali. Štve mě, že vycházejí zprávy, které nejsou pravdivé."

Reálněji - a tudíž pravdivě - už vypadá informace italského sportovního listu Gazetta dello Sport, že Schumacherovi pouští v nemocnici zvuk motorů formule 1 i hlasy lidí, se kterými během kariéry spolupracoval. A slýchá i příkazy z týmových vysílaček. Ano, tohle všechno by k úplnému probouzení mohlo pomoct.

Manažerka Kehmová však v aktuálním vyjádření konkrétní není, spíš volí diplomatická slova. "Je potěšující vidět, kolik sympatií se Michaelově rodině dostává. Ráda bych ale připomenula, že Michael vždycky rodinu držel v ústraní a chránil její soukromí."

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!