Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Od sportu vždy utíkám ke koním

Sport

  16:41
PRAHA - Na dresu nosí číslo jedenáct, oblékne plnou hokejovou výzbroj, zaváže brusle a naskočí na led. Herec a tanečník Jan Révai je v charitativním týmu Martina Dejdara obávaným kanonýrem. HC Olymp vznikl během seriálu České televize Poslední sezona.

Jeho týmem je Kladno. foto: ČTK

 Právě mužstvo se zkříženými hokejkami na prsou hrálo jednu z hlavních rolí snímku. V obsazení však Révaie nenajdete. „Spousta mých kamarádů tam hrála. Založili tým a oslovili mě. Postupně se vytvořila skvělá parta a od té doby hrajeme charitativní ‚srandamače‘. Moc mě to baví,“ vysvětluje Révai.

Od malička se věnoval tanci ve skupinách UNO a Děti swingu. Pohybové vlohy později přenesl i do herecké branže.

Na muzikálové scéně debutoval v Drákulovi, ale později vystupoval třeba v Pomádě, Johance z Arku nebo Vlasech. Do mysli diváka se nesmazatelně zapsal, když ztvárnil sympatického dezertéra Šimona ve filmu Filipa Renče Rebelové.

Při tak velkém pracovním záběru si vždycky najde čas na pořádné sportovní vyžití.

Vždyť už od dětských let hraje tenis a fotbal. V posledních letech dává přednost hokeji, který také pozorně sleduje. Jako rodilý Kladeňák fandí hlavně tamnímu účastníkovi extraligy, ale přiznává, že se často těší i na derby pražských „S“.

Zaníceného fanouška nezaskočila ani zpráva o návratu legendárního brankáře Dominika Haška do Pardubic. „Přestože se už několikrát rozhodl skončit, tak chápu, že mu hokej chybí. Vždyť sport je adrenalin,“ obhajoval čtyřiačtyřicetiletého gólmana.

Bedlivě sledovat bude i cestu českých hokejistů na začínajícím mistrovství světa ve Švýcarsku. „Už na Českých hokejových hrách předvedli, že jim to v týmu klape. Budu jim fandit a doufám, že dojdou až do finále,“ přeje si známý herec.

V těle svalnatého sportovce však také sídlí romantická duše. „Od každého sportu jsem vždycky nakonec utekl ke koním,“ přiznává nečekaného koníčka.

Dříve jezdil parkur, ale dnes v blízkosti ušlechtilého zvířete především relaxuje. „Přirostlo mi to k srdci a stala se z toho životní náplň. Je to krásný pocit, když jsem vedle zvířete, se kterým si opravdu rozumím. Občas si vyjedu, někdy jen posedím nebo se se svým koněm jdu projít,“ popisuje s trochu zasněným hlasem.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy
TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy

Chcete mít vytřeno raz dva? Přejděte na TURBO! Otestujte s eMiminem třásňový mop s mikrovlákny Vileda TURBO. Nový mop čeká na 10 z vás.

Mohlo by vás zajímat