Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Bývalá hvězda NBA po noci v nevěstinci bojuje o život. Jeho stav je záhadou

Sport

  10:56
PRAHA - Bývalý slavný basketbalista NBA Lamar Odom bojuje v nemocnici o život. V kritickém stavu je po noci v nevěstinci poblíž Las Vegas. Spekuluje se, že na vině jsou drogy.

Bývalý basketbalista Lamar Odom. foto: Reuters

Pětatřicetiletý Odom trávil několik posledních dní v nevěstinci Love Ranch poblíž Las Vegas. Potvrdil to sám majitel podniku Dennis Hof, který bývalou basketbalovou hvězdu dokonce ubytoval u sebe doma.

„Snažil se dostat pryč od lidí, aby mohl mít chvíli čas pro sebe,“ tvrdí Hof. Odomovi zavolal záchranku ihned poté, co jej našel v bezvědomí v jeho pokoji.

Odom měl údajně kolem nosu a úst neurčitou tekutinu připomínající sliz, což umocnilo debaty o možném předávkování drogami.

Drogy bral už dříve

S nimi měl bývalý hráč L.A. Lakers či Miami ostatně problémy už dříve. Už na univerzitě byl suspendován za kouření marihuany. Do opravdových potíží ale spadl až po konci kariéry.

Před dvěma lety se dostával z depresí po rozvodu s Khloé Kardashianovou, hvězdičkou amerických reality show, tvrdými drogami. Údajně kouřil crack a několik dní byl nezvěstný.

Zlom v jeho životě mohla přinést smrt několika jeho blízkých přátel z důvodu předávkování. Odomem to otřáslo natolik, že rázně přehodnotil svůj život, začal opět sportovat, žít zdravě a poslední dobou se znovu objevovat na veřejnosti.

O to překvapivější je jeho náhlý kolaps. Hof však tvrdí, že o drogy v tomto případě nešlo. Tedy alespoň o ty obvyklé. Podle majitele nevěstince pil Odom koňak a vzal si přírodní náhražku viagry.

Život plný tragédií

Odomův celý život je protkaný tragédiemi. Když mu bylo dvanáct, zemřela mu na rakovinu matka. Protože byl jeho otec závislý na heroinu, vyrůstal u babičky Mildred, ke které hodně přilnul a po její smrti po ní pojmenoval svou charitativní organizaci.

Před devíti lety zasáhla jeho život další tragická událost, když mu náhle zemřel půlroční syn Jayden. O několik let později zase seděl jako spolujezdec v autě, které srazilo a zabilo chodce. Jel na pohřeb svého bratrance...

Z toho všeho se Odom dostával pomocí basketbalu. Největší slávu zažil v Los Angeles Lakers, kde vyhrál dva tituly a získal ocenění pro nejlepšího náhradníka NBA. Svůj tehdejší tým miloval a o to víc jej v roce 2011 zasáhla výměna do Dallasu.

Do toho přišly problémy v manželství. Odomovi nesvědčil neustálý dohled veřejnosti, kterému byl vystaven účinkováním v reality show Kardashians. S manželkou Khloé se posléze rozvedl, ale nikdy s ní nepřestal být v kontaktu.

Jeho stav zůstává kritický

Podle posledních informací je Odom v kómatu, selhávají mu ledviny a plíce a dýchat za něj musí přístroje. Jeho stav je nadále kritický.

„Nemyslím si, že to zvládne,“ bojí se nejčernějšího scénáře Hof. „A pokud ano, už nebude jako dřív.“

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč