Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Za Odomovým kolapsem je prý kokain. Neodcházej, prosí basketbalová Amerika

Sport

  14:54aktualizováno  16:03
SUNRISE - „Modlíme se za Lamara Odoma,“ zní z USA poté, co byl slavný basketbalista hospitalizován po noci strávené v nevadském nevěstinci. Dvojnásobný šampion NBA podle amerických médií zkolaboval po předávkování kokainem v kombinaci s přípravky povzbuzujícími sexuální výkonnost. „Mnozí si neuvědomují, že Lamar je lepším člověkem než basketbalistou,“ říká další ex-superstar NBA Magic Johnson.

Lamar Odom ještě v dresu Los Angeles Clippers. foto: Reuters

„Opravdu toužím po tom, vidět zase Lamara v pořádku. Jako první bych mu dal pytlík bonbónů Skittles, vím, že by měl radost,“ řekl Johnson v emotivním rozhovoru při dobročinném večeru v Los Angeles.

Podle Magica Johnsona zpráva o Odomově tragické situaci zasáhla celou basketbalovou rodinu. „Udělal toho tolik pro ostatní. Lidé si ani často neuvědomují, jak velké má Lamar srdce, pro ostatní by se rozdal. Pomáhal dětem, které vůbec neznal, nováčkům v týmu Lakers například kupoval ze svého obleky šité na míru,“ řekl hráč s více než 17 tisíci bodů na svém kontě.

Současný hvězda Lakers a jeden z nejlepších basketbalistů všech dob Kobe Bryant, jenž se sám v poslední době zotavoval ze zranění nohy, dokonce nečekal na propustku a z „osobních důvodů“ opustil předsezónní přípravný kemp, aby mohl kamaráda Odoma navštívit v nemocnici. Podporu bývalému kolegovi pak na sociálních sítích vyjadřuje nespočet hráčů NBA i fanoušků.

Tým Los Angeles Lakers, v jejichž dresu Odom vybojoval svá nejcennější vítězství, zatím s oficiálním vyjádřením k události z nevadského nevěstince, nad níž visí spoustu otazníků, nepřišel.

Odom ještě se svou bývalou ženou Khloé Kardashian.
Odom na tiskové konferenci.

Taktéž nemocnice v Sunrise v Las Vegas, kde je Odom hospitalizován, odmítá s ohledem na práva pacientů sdělit podrobnosti o stavu bývalé basketbalové hvězdy, americká bulvární média však spekulují o tom, že Odom je po předávkování kokainem v kómatu, selhávají mu životně důležité orgány a utrpěl mozkovou mrtvici. Dýchá prý s pomocí přístroje.

Herečka a bývalá Odomova manželka Khloé Kardashian je prý neustále v nemocnici vedle jeho lůžka. Její matka, Kris Jennerová, zveřejnila na Instagramu fotku Odoma v dresu Lakers s popiskem „Prosíme, neodcházej.“

Ve většině států USA je provozování nevěstinců zakázáno, v některých částech Nevady, kde leží i inkriminovaný podnik Love Ranch, je však legální.